Kolejna ofiara koronawirusa w woj. świętokrzyskim. Są też nowe zachorowania i wyzdrowienia

2020-06-30 11:32 PioR
Koronawirus
Autor: pixabay Kolejna ofiara koronawirusa w woj. świętokrzyskim. Są też nowe zachorowania i wyzdrowienia

W starachowickim szpitalu zmarła 77-letnia kobieta. To już 39. ofiara koronawirusa w woj. świętokrzyskim. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też nowe przypadki zachorowań na COVID-19, a także wyzdrowień.

Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że w woj. świętokrzyskim odnotowano osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem. - To mieszkańcy powiatów: starachowickiego, kieleckiego, skarżyskiego oraz kazimierskiego – dodaje Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Niestety walkę z koronawirusem przegrał kolejny mieszkaniec naszego regionu. - To 77-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – zaznacza Ewa Łukomska. - Jednocześnie w woj. świętokrzyskim odnotowano 19 ozdrowień z powiatów: starachowickiego oraz skarżyskiego, ostrowieckiego i sandomierskiego – dodaje.

W sumie na terenie woj. świętokrzyskiego stwierdzono już 798 zachorowań na COVID-19, w tym 39 zgonów oraz 497 ozdrowień. Obecnie: 84 osoby są hospitalizowane, 2967 są poddane kwarantannie, a 18 jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.