Paszportowa sobota na Śląsku: Sprawdź gdzie złożysz albo odbierzesz paszport

i

Autor: Archiwum

Porady

Jak zdobyć paszport w Kielcach? Sprawdź, gdzie złożyć dokumenty oraz ile czasu trzeba czekać na jego odbiór

2023-04-28 12:43

Przed nami wakacje. Warto więc pomyśleć o wyrobieniu czy wymianie paszportu. Obecnie w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach nie ma dużych kolejek, ale osoby, które chcą otrzymać dokument na czas, powinny to wcześniej zaplanować.

Wiosna i zbliżające się lato to zawsze czas, w którym najwięcej osób wyrabia bądź wymienia paszport. Na razie jednak w Wydziale Paszportów i Migracji Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach nie widać wzmożonego ruchu.

Gdzie wyrobić paszport w Kielcach?

- Zazwyczaj dziennie obsługiwanych jest około 400 osób, ale to normalna liczba - mówi nam Marzena Chodakowska, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego. - Myślę, że osoby, które planowały wyjazd majówkowy i myślą o wyjeździe wakacyjnym, wcześniej już sprawdzają ważność swoich paszportów - dodaje.

Bum na paszporty widać było chociażby zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie. Wówczas kielecki urząd dziennie obsługiwał nawet tysiąc osób. Teraz wizytę można zaplanować bez większego stresu. - Przypominam, że wizytę w wydziale paszportowym można wcześniej umówić przez internet. Można też oczywiście przyjść bez umawiania, ale wtedy taka osoba zostanie obsłużona na końcu kolejki - zaznacza Marzena Chodakowska.

Obecnie na odebranie paszportu trzeba poczekać nieco ponad dwa tygodnie.

Otwarcie lotniska w Radomiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE