Klocki Fest w Targach Kielce

i

Autor: Materiały prasowe Targów Kielce

Impreza

Klocki Fest w Kielcach. To będzie wyjątkowe wydarzenie. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin

2023-06-07 8:09

Takiej imprezy jeszcze u nas nie było! W sobotę 10 czerwca Targi Kielce zapraszają na Klocki Fest, kontynuacja wydarzenia dzień później w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Inicjatorami Klocki Fest – Zlotu Legotuberów są: Targi Kielce, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody. Patronat medialny nad imprezy objęły: Radio Eska i serwis internetowy www.eska.pl/kielce. Wydarzenie skierowanie zarówno do najmłodszych: dzieci i młodzieży, jak również dorosłych.

Miłośnicy klocków przyjadą do Kielc

Najbardziej znani „klockowi influencerzy”, prowadzący popularne kanały w mediach społecznościowych spotkają się ze swoimi fanami już 10 czerwca w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Będzie można spotkać: Karola z Brick FORCE Studios – czołowego przedstawiciela brickfilmu w Polsce i na świecie, Macieja z kanału Maciek i Klocki - jednego z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocię od Klocków - największą TikTokerkę związaną z klockami, Łukasza Góreckiego – zwycięzcę drugiej edycji LEGO Masters, Michała, prowadzącego kanał na Youtube pn. Klocki z Zapałem, członka Stowarzyszenia Zbudujmy.to oraz Daniela Siewierskiego twórcę kanału Poskładanny.

Odbędą się warsztaty i sesje z zaproszonymi Legotuberami, podczas których opowiedzą o swoich pasjach, będzie można też zadawać pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy z odwiedzających Klocki Fest otrzyma specjalną broszurę do zbierania autografów.

Makiety z klocków, modele konstrukcyjne i zajęcia z robotyki

We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce powstanie wystawa makiet i modeli konstrukcyjnych od Zbudujmy.to, a na terenie zewnętrznym strefa animacji i zabaw dla najmłodszych, a także Miasteczko Panawit – strefa darmowych badań i konsultacji dla dorosłych.

Przewidziano również warsztaty edukacyjne od Edukido Kielce, zajęcia z robotyki od Spice Gears Academy oraz zabawy takie jak m.in.: Robotyczne Katapulty polegające na wyburzaniu wieży przy jak najmniejszej liczbie rzutów oraz Lego Labirynt, czyli programowanie robota, w taki sposób, aby pokonywał przeszkody. Nie zabraknie nagród i niespodzianek, a dla chętnych będą także stoiska z klockami oraz słodyczami w atrakcyjnych cenach.

Można już kupować bilety

Klocki Fest rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca w Centrum Kongresowym Targów Kielce, przy ulicy Zakładowej 1. W niedzielę, 11 czerwca odbędzie się „dogrywka” w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, przy placu Wolności 2.

Udział w wydarzeniu płatny. Bilety do kupienia na pierwszą lub drugą sesję na stronie internetowej targikielce.pl lub na miejscu w dniu wydarzenia. Udział w spotkaniu ogólnym z Legotuberami, wystawie klocków i pozostałych atrakcjach w cenie 35 złotych od osoby. Wstęp na wybrane warsztaty dodatkowo płatny 45 zł/os. Liczba miejsc ograniczona.

Świętokrzyskie. Międzynarodowe Targi PLASTPOL 2023 w Targach Kielce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE