Wideo i zdjęcia!

Klocki Fest w Kielcach. Budowle z lego i dużo atrakcji dla całych rodzin

2023-06-11 0:05

Takiego wydarzenia jeszcze w Kielcach nie było! W sobotę 10 czerwca odbyła się impreza Klocki Fest. Targi Kielce odwiedziły całe rodziny. Kontynuacja w niedzielę w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Inicjatorami Klocki Fest – Zlotu Legotuberów są: Targi Kielce, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Spółdzielnia Socjalna Tropem Przygody. Patronat medialny nad imprezy objęły: Radio Eska i serwis internetowy www.eska.pl/kielce.

Klocki Fest w Kielcach dla małych i dużych

W sobotę Centrum Kongresowe Targów Kielce przy ulicy Zakładowej tętniło życiem. Na wspólną zabawę mogli liczyć najmłodsi oraz dorośli zwiedzający. Kto mógł, ten pobudzał wyobraźnię i wykazywał się konstruktorskimi umiejętnościami, wznosząc różne budowle z klocków lego. Poszczególnie stanowiska przeżywały więc oblężenie.

Nie zabrakło też znanych „klockowych influencerów”, prowadzących popularne kanały w mediach społecznościowych. Można było spotkać: Karola z Brick FORCE Studios – czołowego przedstawiciela brickfilmu w Polsce i na świecie, Macieja z kanału Maciek i Klocki - jednego z recenzentów klocków konstrukcyjnych na YouTube, Ciocię od Klocków - największą TikTokerkę związaną z klockami, Łukasza Góreckiego – zwycięzcę drugiej edycji LEGO Masters, Michała, prowadzącego kanał na Youtube pn. Klocki z Zapałem, członka Stowarzyszenia Zbudujmy.to oraz Daniela Siewierskiego twórcę kanału Poskładanny.

Chętni mogli wziąć udział w warsztatach z legotuberami, duże kolejki ustawiały się do nich po autografy. Oprócz stoisk z klockami działało także Miasteczko Panawit, była to strefa darmowych badań i konsultacji dla dorosłych. Zwiedzający mogli liczyć na różne niespodzianki oraz upominki. Odbyły się też warsztaty edukacyjne od Edukido Kielce, zajęcia z robotyki od Spice Gears Academy oraz zabawy takie jak m.in.: Robotyczne Katapulty.

Dogrywka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

Kontynuacja imprezy w niedzielę 11 czerwca, tym razem w Muzeum Zabawek i Zabawy, które mieści się przy Placu Wolności 2 w Kielcach. Oto plan wydarzeń:

  • 10:00 – 11:30 Gra planszowa z klocków LEGO?
  • 12:00 – 13:30 Kanał YouTube od ZERA Maciek i Klocki
  • 14:00 – 15:30 Gra planszowa z klocków LEGO? Maciek i Klocki
  • 16:00 – 17:00 Q&A Maciek i Klocki spotkanie ogólne

Bilety do nabycia na stronie internetowej www.muzeumzabawek.eu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE