Kierowca porzucił psa pod Kielcami. Nagrał go policjant!

i

Autor: Świętokrzyska Policja Pieskiem zaopiekował się policjant oraz jego żona. Potem zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza.

Zobacz wideo!

Kierowca porzucił psa pod Kielcami. Zdarzenie nagrał policjant!

2023-03-24 14:09

46-letni mężczyzna porzucił w jednej z podkieleckich miejscowości swego psa i odjechał. Całe zdarzenie nagrał policjant!

- W czwartkowy (23 marca - przyp. PSta) poranek, w jednej z podkieleckich miejscowości doszło do bulwersującej sytuacji. W okolicy jednej z posesji zatrzymała się osobowa honda, z której mężczyzna wypuścił małego psa, porzucając go na drodze i odjechał. Całe zajście zauważył przez okno swojego domu funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, który wybiegł i nagrał telefonem odjeżdżające auto. Natychmiast o całym zajściu zawiadomił dyżurnego kieleckiej komendy, a także wraz z żoną zaopiekowali się porzuconym psem - informowała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przyznał się do winy

Stróże prawa z pobliskiego komisariatu tego samego dnia dotarli do właściciela japońskiego auta, który jak się okazało także był właścicielem czworonoga. 46-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz dobrowolnie poddał się karze.

- Również wczoraj piesek trafił pod opiekę weterynarza, gdzie wykonano mu szereg badań i podano serie, jak się okazało niezbędnych leków. Przypominamy, że porzucenie zwierzęcia jest również jedną z form znęcania się nad nim. Ustawa o Ochronie zwierząt za to przestępstwo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności - dodała Perkowska-Kiepas.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego zdarzenia!

Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE