Pisanki wielkanocne

i

Autor: Muzeum Wsi Kieleckiej

Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Wsi Kieleckiej

2022-04-06 14:24

Gratka dla miłośników tradycyjnych wielkanocnych ozdób i świątecznych regionalnych smakołyków. W najbliższy weekend, 9-10 kwietnia odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Wsi Kieleckiej wraca po przerwie związanej z pandemią. W tym roku impreza potrwa dwa dni i odbędzie się w dwóch miejscach.

W tym roku Kiermasz Wielkanocny rozpocznie się w sobotę 9 kwietnia, na dziedzińcu zabytkowego kościółka na kieleckim Białogonie, a w niedzielę stoiska z wielkanocnymi ozdobami i świątecznymi smakołykami, staną przy Dworku Laszczyków w Kielcach.

Przy Kościółku na Białogonie nasi wystawcy będą oferowali produkty regionalne oraz rękodzieło ludowe. Natomiast na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach tradycyjnie zagoszczą wystawcy z potrawami świątecznymi, produktami regionalnymi, rękodziełem ludowym, oraz przepięknymi ozdobami świątecznymi - pisankami, wydmuszkami, palmami, serwetami oraz stroikami. We wnętrzach Dworku będą odbywały się warsztaty z plastyki obrzędowej, które poprowadzą nasze twórczynie ludowe. Będzie można tez posłuchać pieśni pasyjnych. Ponadto o tradycjach związanych z palmą wielkanocną, gwarą ludową, opowie Ewa Siudajewska, nasza regionalna gawędziarka - opowiada Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Kiermasz Wielkanocny 09-10 kwietnia w godzinach 11.00-15.00.

Wielkanoc w rzeszowskiej pijalni czekolady
Sonda
Wielkanoc na słodko czy wytrawnie? Które potrawy jesz chętniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE