Zima dzieci

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

Kieleckie zimowe półkolonie: Trwają zapisy najmłodszych uczniów, liczba miejsc ograniczona

2020-12-17 18:23

W 15 kieleckich szkołach podstawowych odbędą się zimowe półkolonie organizowane w czasie ferii. Może z nich skorzystać w sumie ponad 1200 kieleckich uczniów z klas I – IV, podczas dwóch turnusów. Zapisy już trwają.

Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach zaprasza uczniów klas I – IV do udziału w zimowych półkoloniach organizowanych w okresie ferii zimowych.Udział w "Kieleckich zimowych półkoloniach" jest nieodpłatny. Jednak ilość miejsc jest ograniczona.

 -Zimowe półkolonie w Kielcach będą zorganizowane w dwóch turnusach. Pierwszy od 4 do 8 stycznia 2021roku, drugi od 11 do 15 stycznia. Będą odbywały się w 15 kieleckich szkołach podstawowych, które dysponują ograniczoną liczbą miejsc.W poszczególnych  szkołach będą 3  lub 4 grupy dzieci, w zależności od wielkości placówki. Według naszych wyliczeń w sumie ponad 1200 najmłodszych uczniów z Kielc będzie mogło uczestniczyć w zimowych półkoloniach w czasie ferii - mówi Tomasz Olesiński dyrektor Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach.

Zapisy dopiero ruszyły, a zainteresowanie jest bardzo duże. Nie ma się co dziwić - komentuje Tomasz Olesiński dyrektor MSOS.

- Dzieciaki pracują w formie zdalnej, nie ma dla nich jakichś form aktywności fizycznej, są pozamykane w domach, dlatego pewnie każdemu z rodziców zależy na tym, żeby jego dziecko mógł choć przez krótki czas uczestniczyć w jakiejkolwiek formie zajęć, które nie odbywają się w domu - twierdzi dyrektor.

W programie półkolonii zaplanowano zajęcia sportowo-rekreacyjne, ogólnorozwojowe, gry i zabawy świetlicowe, zajęcia artystyczne, zabawy na świeżym powietrzu.

Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym, by zminimalizować ryzyko związane z zakażeniem koronawirusem przygotowało wytyczne dla organizatorów zimowych półkolonii.

- W grupie może przebywać do 12 uczestników, nie więcej. Każda z grup będzie przebywała w osobnej sali, żeby ograniczyć kontakty dzieci, między sobą - wyjaśnia. Dzieci przynoszą swoje jedzenie. Każda ze szkół, na terenie której będą odbywać się półkolonie zostanie zaopatrzona w odpowiednie środki dezynfekcji. Wszystkie wymogi związane z obostrzeniami zostaną spełnione - zapewnia  Tomasz Olesiński dyrektor MSOS.

Udział w "Kieleckich zimowych półkoloniach" jest nieodpłatny. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego w Kielcach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Świąteczne Kielce

Ile będziesz mieć dzieci? Rozwiąż QUIZ i sprawdź, co szykuje przyszłość!

Pytanie 1 z 12
Ile masz lat?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE