Podpisanie umowy z wykonawcą dużej inwestycji w Kielcach

i

Autor: Wiktoria Kmiecik

Z miasta

Kieleckie szpitale będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Podpisano umowę z wykonawcą

2023-03-28 18:17

Już w kwietniu rusza kolejna duża inwestycja w Kielcach. Szpital na Czarnowie, Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa zostaną podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Będzie to duża i trudna inwestycja.

W miniony poniedziałek (tj. 27.03) w Urzędzie Miasta Kielce podpisano umowę z wykonawcą ważnej inwestycji. Chodzi o budowę blisko 1000 m nowych sieci ciepłowniczych. Podłączone do nich zostaną obiekty Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg oraz Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach.

- Miasto z własnych pieniędzy wykona tę instalację po stronie miasta. To bardzo ważny element, jeżeli chodzi o spełnienie kryteriów projektu, który dofinansowany został ze środków unijnych. To bardzo ważna inwestycja także ze względu na fakt ograniczenia smogu – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

To ważny krok dla mieszkańców Kielc. Dzięki projektowi, emisja CO2 w Kielcach zmniejszy się o około 4 tysięcy ton rocznie.

- Ciepło popłynie z PGE z ulicy Hubalczyków przez sieć Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej do wszystkich obiektów zasilanych przez kotłownie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. To największa inwestycja, jednostkowa zmiana systemu cieplnego od lat. 8 MW przechodzi z indywidualnego źródła ciepła, które w ogóle będzie zamknięte, do sieci MPEC-u - poinformował Arkadiusz Bąk, prezes MPEC.

Szacowana wartość całości inwestycji to około 3 mln zł i obejmuje budowę blisko 1000 m nowych sieci ciepłowniczych.

- W zasadzie prace przygotowawcze ruszą już w kwietniu. Na przełomie kwietnia/maja odbędą się dostawy materiałów. Od maja do lipca będą wykonywane prace, a w sierpniu zostaną zakończone - informuje prezes firmy wykonującej inwestycję, Jakub Januś.

Kieleckie szpitale będą podłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej. Podpisano umowę z wykonawcą

i

Autor: Wiktoria Kmiecik
Świętokrzyskie. Mistrzostwa Świata w Bilardzie w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE