Kielecka akademia rozpoczęła współpracę z klubem z PKO Ekstraklasy

2021-01-12 19:26 MUR
Raków Częstochowa DAP Kielce
Autor: KS DAP Kielce

Kieleckie Stowarzyszenie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Kielce nawiązało współpracę z grającym w PKO Ekstraklasie Rakowem Częstochowa.

Dzięki kooperacji kielecka akademia, a także jej zawodnicy, będą mogli liczyć na wsparcie w zakresie szkolenia ze strony jednego z najlepszych ośrodków szkoleniowych w kraju. Z kolei najbardziej perspektywiczni młodzi piłkarze, jeśli sami będą tego chcieli, dostaną szansę gry w Częstochowie.

Tworzeniem tamtejszej akademii zajmuje się Marek Śledź; doceniany w całej Polsce autorytet w zakresie szkolenia najmłodszych, który w przeszłości koordynował grupy młodzieżowe m.in. słynącego dziś ze szkolenia Lecha Poznań. Obecnie w Rakowie pełni on funkcję dyrektora akademii oraz trenera głównego wszystkich grup młodzieżowych. - Staramy się, by akademia Rakowa w najbliższych latach dołączyła do krajowego topu - zaznacza Marek Śledź. 

- Celem naszego projektu jest tworzenie partnerstwa z wieloma ośrodkami szkoleniowymi w różnych regionach naszego kraju. Chcemy ich najlepszym zawodnikom zaproponować dedykowaną ścieżkę rozwoju. Mamy świadomość, że współpraca z danym klubem pozwoli nam kiedyś zaprosić na testy oraz do procesu szkolenia uzdolnionego zawodnika, który na przykład w strukturach KS DAP Kielce uzyskuje swój finalny poziom. Każdemu z nich jesteśmy w stanie zaoferować progresywną ścieżkę rozwoju. A chyba nie ma dla młodego sportowca lepszej drogi do sukcesu niż rywalizacja z lepszymi i przeciwko lepszym - dodaje. 

- Jeśli któryś z naszych zawodników będzie się wyróżniał i dostanie taką propozycję, może zacząć współpracę Rakowem Częstochowa, ale oczywiście jest to jego indywidualna decyzja. My jedynie chcemy pokazać, na jakim poziomie można pracować - zaznacza Adrian Leszczyński z KS DAP Kielce. 

Ponadto, dzięki tej współpracy trenerzy KS DAP Kielce będą mieli okazję brać udział w warsztatach, stażach, a także konsultacjach dotyczących szkolenia młodych zawodników. Z kolei drużyny kieleckiego klubu będą rywalizować z zespołami tamtejszej akademii, co również będzie wpływać na poziom sportowy dzieci i młodzieży szkolonej w KS DAP Kielce. 

- Będziemy czerpać wiedzę od klubów spoza naszego regionu, które promują zawodników na poziomie PKO Ekstraklasy i chcemy dostać od nich przepis na stworzenie dobrego piłkarza. Mieliśmy propozycje także od innych klubów z ekstraklasy, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę właśnie z Rakowem Częstochowa - mówi Leszczyński. 

Z nawiązania współpracy z kielecką akademią zadowolony jest również Marek Śledź. - W kategoriach szkolenia dzieci i młodzieży, jeśli chodzi o liczby, to jeden z większych, jeśli nie największy klub na kielecczyźnie. To bardzo motywujące dla nas w rozwoju projektu klubów filialnych, bo skoro takie instytucje jak KS DAP Kielce, które zatrudniają i szkolą wiele osób, aplikują do nas, to znaczy, że ten projekt nosi z sobą pewną wartość, na której nam bardzo zależy. 

Wstępnie umowa między Kieleckim Stowarzyszeniem Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Kielce, a Rakowem Częstochowa podpisana została na pół roku z opcją przedłużenia na dłuższy okres. 

Ciepła zupa dla bezdomnych