Nowe stawki za odbiór śmieci w Kielcach. Urzędnicy będą wysyłać zawiadomenia do mieszkańców

2020-02-05 10:15
Odpady coraz droższe, a zasady nowe
Autor: Opole.pl

Pracownicy Urzędu Miasta Kielce dostarczają mieszkańcom zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty za odbiór śmieci. Mają to zrobić do końca lutego. Nowe, wyższe stawki zaczną obowiązywać już od kwietnia.

Zawiadomienia będą doręczane na dwa sposoby. Po pierwsze drogą pocztową, a po drugie osobiście, przez upoważnionych pracowników Urzędu Miasta Kielce.

- Skuteczne doręczenie zawiadomienia wymaga osobistego odbioru. W związku z tym, dla wygody mieszkańców oraz sprawnej obsługi, w tym roku będą one dostarczane nie tylko przez operatora pocztowego, ale również przez pracowników UM Kielce – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Każdy pracownik kieleckiego ratusza będzie miał przy sobie stosowne upoważnienie oraz legitymacje służbową. Co ważne, urzędnicy nie będą pobierać żadnych opłat. - Jeśli takie sytuacje się zdarzą, to trzeba wiedzieć, że nie mamy do czynienia z pracownikiem urzędu. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności - mówi Tomasz Porębski.

Przypomnijmy, że nowe stawki za odbiór śmieci w Kielcach będą obowiązywały już od 1 kwietnia. Zgodnie z decyzją władz miasta i radnych, będą one wynosiły: 14 zł za osobę deklarującą selektywną zbiórkę odpadów komunalnych oraz 28 zł za osobę w przypadku braku segregacji.

Wszelkie pytania dotyczące zawiadomień o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Kielcach, można także uzyskać dzwoniąc do pracowników Referatu Gospodarki Odpadami pod numery telefonów: 41 36 76 664 / 6658 / 6656 / 6655.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE