Joanna Winiarska i Jarosław Karyś

i

Autor: Piotr Rogoziński

Kieleccy radni podejmą decyzję w sprawie budżetu miasta na przyszły rok

2021-12-15 11:31

To ma być najważniejsza sesja w tym roku. Już jutro radni Kielc zdecydują, czy przyjąć budżet miasta na przyszły rok. Przed głosowaniem zapowiada się gorąca dyskusja.

Zgodnie z projektem uchwały zgłoszonym przez władze stolicy świętokrzyskiego w miejskiej kasie znajdzie się ponad 1,6 mld zł. Najwięcej pieniędzy ma pochłonąć oświata i pomoc społeczna, a ponad 268 mln zł zarezerwowano na inwestycje.

- Najpierw będą wystąpienia klubów w kolejności alfabetycznej, a później poszczególnych radnych. Nie będzie ograniczeń co do czasu, natomiast mam nadzieję, że ta dyskusja będzie konkretna i ostatecznie radni podejmą decyzję, czy projekt budżetu będzie zaakceptowany, czy też nie - mówi Jarosław Karyś. Przewodniczący rady miasta dodaje, że jutro radni nie zajmą się natomiast kwestią podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta Bogdana Wenty.

- Rozmowy na ten temat jeszcze trwają i myślę, że jakiś czas będą prowadzone, ale nie będzie na pewno głosowania w tej sprawie na czwartkowej sesji. Ja tego punktu nie wprowadziłem, pan prezydent też nie wyraził woli, żeby taki punkt w porządku obrad zaistniał - podkreśla Jarosław Karyś.

Przypomnijmy, że Bogdan Wenta już wcześniej zapowiedział, że jeśli otrzyma wyższą pensję, to nadwyżkę przeznaczy na uzdolnioną młodzież. Początek jutrzejszej sesji o godz. 9.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach
Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE