Harcerze - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay / arembowski

Kieleccy harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju

2020-12-10 13:54

Mimo pandemii harcerze i harcerki z ZHP po raz 30. przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Hasło tegorocznej akcji "Światło służby" zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Już w najbliższą niedzielę do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju, które harcerze i harcerki należący do Związku Harcerstwa Polskiego odbiorą od słowackich skautów. W tym roku harcerki i harcerze nie spotkają się na wielkim zlocie w Zakopanem, na którym w poprzednich latach gromadziło się kilka tysięcy osób z całej Polski.

- Uroczyste przekazanie odbędzie się na symbolicznej Łysej Polanie, gdzie przekazanie odbywało się rok rocznie do 2007 roku – informuje phm. Agnieszka Stochmal z Biura Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej.

Pandemia nie przeszkodziła wielkiej międzynarodowej sztafecie, w ramach której płomień pochodzący z Groty Narodzenia Pańskiego obiega cały świat, niosąc nadzieję i wezwanie, by w trudnych czasach otworzyć się na pomoc drugiemu człowiekowi. W Polsce Światło trafi m.in. do ludzi, organizacji i instytucji, które każdego dnia przeciwdziałają epidemii COVID-19, aby podziękować za ich zaangażowanie i służbę.

Przekazanie Światła delegacjom hufców ZHP Chorągwi Kieleckiej odbędzie się 13 grudnia o 19.30 w Parafii pw. Św. Jadwigi Królowej. Tym razem wydarzenie będzie dużo skromniejsze i odbędzie się w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19.

- W związku z tym wezmą w nim udział tylko dwuosobowe delegacje każdego Hufca Chorągwi Kieleckiej ZHP. Mieszkańcy województwa będą mogli odebrać światło w siedzibach Hufców w swoich powiatach – podkreśla phm. Agnieszka Stochmal.

Świąteczne Kielce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE