Kieleccy drogowcy starają się o dotację na remont ul. Radomskiej

2021-04-07 12:16 PioR
MZD Kielce
Autor: ACuk

Jest szansa na remont ważnej drogi wylotowej z Kielc. Chodzi o spory, bo około 600-metrowy, odcinek ul. Radomskiej. Drogowcy starają się o rządowe wsparcie tej inwestycji. Jeśli im się uda, to prace ruszą jeszcze w wakacje.

Jak mówi nam Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, ta inwestycja ma pochłonąć 1,5 mln zł, a MZD wystąpił właśnie do Ministerstwa Infrastruktury o przyznanie na ten cel dotacji w kwocie ponad 700 tys. zł.

- Aplikujemy o środki z tzw. subwencji ogólnej ministra. Przypomnę tylko, że w latach ubiegłych z sukcesem udawało nam się takie fundusze pozyskiwać, chociażby na remont al. Popiełuszki, ul. Grunwaldzkiej czy Jesionowej. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie – zaznacza Jarosław Skrzydło. – Z tego co się ostatnio dowiadywaliśmy, decyzja powinna zapaść koło maja lub czerwca – dodaje.

Same prace objęłyby fragment ul. Radomskiej od przebudowanego skrzyżowania z ulicą Szybowcową, aż do wiaduktu, który także zostałby wyremontowany.

- Prace polegałyby na sfrezowaniu starej, zniszczonej nawierzchni i ułożeniu nowych warstw bitumicznych. Całe to przedsięwzięcie przewidziane jest do realizacji na rok bieżący, o ile otrzymamy dofinansowane – zaznacza rzecznik MZD w Kielcach.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to przebudowa ul. Radomskiej rozpocznie się w wakacje i zakończy po dwóch, trzech miesiącach.

Kolejny etap remontu mostu Pomorskiego we Wrocławiu