Kielczanin podejmuje się nadludzkiego wyzwania, by pomóc choremu

2021-05-14 0:02
Marcin Długosz Bieganie
Autor: Paula Duda

Kielczanin spróbuje przebiec 180 kilometrów z Warszawy, do stolicy województwa świętokrzyskiego i pomóc w szczytnym celu.

Chodzi o Marcina Długosza, dziennikarza sportowego Super Expressu, który w ten sposób chce pobić swój biegowy rekord, ale też pomóc 23-letniemu Krzysztofowi Rakowskiemu.

Dokładnie rok temu Marcin uzyskał rewelacyjny wynik pokonując potrójny maraton, czyli dystans 130 kilometrów. Przy okazji nagłośnił zbiórkę pieniędzy na operację słuchu u małego chłopca. Za pośrednictwem kielczanina na konto zbiórki spłynęło 70 tys. złotych.

Teraz dziennikarz powalczy na dłuższym dystansie, by wesprzeć zbiórkę Krzysztofa, który zmaga się ze skoliozą. Dolegliwość, połączona z niewłaściwie wykonanym zabiegiem, uniemożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Potrzebuje pilnej operacji i pomocy.

- Chcę z Wami zawrzeć zakład. Każdy kilometr swojego wysiłku wyceniam na 10 groszy. Jeżeli w jedną dobę, a może trochę krócej, uda mi się przebiec 180 kilometrów z Warszawy do Kielc, Ty wpłacisz na zbiórkę Krzyśka 18 złotych. Podejmiesz wyzwanie? Inaczej ten bieg będzie tylko pustym nabijaniem kolejnych kilometrów. Polubienie oznacza deklarację. To będzie nasza #ZadyszkaDlaKrzyśka - zaapelował Długosz.

Kielczanin startuje w piątek, 14 maja o godz. 4:00 rano na warszawskim Mokotowie. Biegnie przez Leżne koło Warki, Omięcin, wioskę Długosz koło Szydłowca, Skarżysko-Kamienną, Suchedniów i finiszuje na kieleckiej Bukówce. Dystans będzie chciał pokonać w mniej niż 24 godziny.

LINK DO ZBIÓRKI - https://www.siepomaga.pl/krzysztof-rakowski

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE