Kielczanin podejmuje się nadludzkiego wyzwania, by pomóc choremu

2021-05-14 0:02 MUR
Marcin Długosz Bieganie
Autor: Paula Duda

Kielczanin spróbuje przebiec 180 kilometrów z Warszawy, do stolicy województwa świętokrzyskiego i pomóc w szczytnym celu.

Chodzi o Marcina Długosza, dziennikarza sportowego Super Expressu, który w ten sposób chce pobić swój biegowy rekord, ale też pomóc 23-letniemu Krzysztofowi Rakowskiemu.

Dokładnie rok temu Marcin uzyskał rewelacyjny wynik pokonując potrójny maraton, czyli dystans 130 kilometrów. Przy okazji nagłośnił zbiórkę pieniędzy na operację słuchu u małego chłopca. Za pośrednictwem kielczanina na konto zbiórki spłynęło 70 tys. złotych.

Teraz dziennikarz powalczy na dłuższym dystansie, by wesprzeć zbiórkę Krzysztofa, który zmaga się ze skoliozą. Dolegliwość, połączona z niewłaściwie wykonanym zabiegiem, uniemożliwia mu codzienne funkcjonowanie. Potrzebuje pilnej operacji i pomocy.

- Chcę z Wami zawrzeć zakład. Każdy kilometr swojego wysiłku wyceniam na 10 groszy. Jeżeli w jedną dobę, a może trochę krócej, uda mi się przebiec 180 kilometrów z Warszawy do Kielc, Ty wpłacisz na zbiórkę Krzyśka 18 złotych. Podejmiesz wyzwanie? Inaczej ten bieg będzie tylko pustym nabijaniem kolejnych kilometrów. Polubienie oznacza deklarację. To będzie nasza #ZadyszkaDlaKrzyśka - zaapelował Długosz.

Kielczanin startuje w piątek, 14 maja o godz. 4:00 rano na warszawskim Mokotowie. Biegnie przez Leżne koło Warki, Omięcin, wioskę Długosz koło Szydłowca, Skarżysko-Kamienną, Suchedniów i finiszuje na kieleckiej Bukówce. Dystans będzie chciał pokonać w mniej niż 24 godziny.

LINK DO ZBIÓRKI - https://www.siepomaga.pl/krzysztof-rakowski