Miasto Kielce

i

Autor: UM Kielce

Kielce podzielone na dzielnice? Jest taki pomysł

2022-04-20 12:16

Miasto Kielce podzielone na dzielnice. Do tego pomysłu, który powstał już kilka lat temu, postanowił wrócić kielecki aktywista Antoni Chudzicki. Według niego byłby to duży krok w stronę mieszkańców, którzy mieliby większy wpływ na to, co dzieje się w ich miejscach zamieszkania.

- Kielce, jako jedne z nielicznych miast nie jest jeszcze podzielone na dzielnice, a jednak taki podział ułatwi zarządzanie takim miastem. Każda dzielnica miałaby swoje lokalne władze, taką lokalną radę dzielnicy, a także może i lokalny budżet, który mieszkańcy mogliby w lepszy sposób wykorzystywać na własne potrzeby - mów Antoni Chudzicki, aktywista miejski.

Jak informuje aktywista, na najbliższej sesji Rady Miasta ma się odbyć głosowanie w sprawie zmiany w statucie, która pozwoli na podzielenie Kielc na dzielnice.

- Będę na pewno chciał się spotkać z radnymi, poznać ich zdanie na ten temat i zaprosić ich do zaangażowania się w moją inicjatywę - dodaje Chudzicki.

Antoni Chudzicki na swoim profilu na Facebooku udostępnił ankietę dla mieszkańców na temat podziału Kielc na dzielnice.

Mieszkańcy toną, gdy tylko spadnie deszcz. Fuszerka w Marysinie Wawerskim

QUIZ. Co jest większe? Zaskakująco trudny test, choć tylko dwie możliwości. Komplet punktów jest prawie nieosiągalny

Pytanie 1 z 12
Co jest większe: kartka w rozmiarze A4 czy kartka w rozmiarze A3?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE