Kielce najlepsze nie tylko w drużynie. Szczypiorniści PGE VIVE docenieni

2020-03-25 18:25 MUR
PGE VIVE Kielce przed meczem ligowym
Autor: Maciej Urban

Ekipa z Kielc po raz siedemnasty sięgnęła po mistrzostwo Polski. Tym razem, ze względu na pandemię koronawirusa, stało się to w wyjątkowych okolicznościach. Sezon PGNiG Superligi został po prostu zakończony, a medale przyznane zostały na podstawie aktualnego stanu tabeli.

Oczywiście sportowcy niemal zawsze powiedzą, że zarówno za sukcesy, jak i porażki, odpowiada cały zespół. Jednak warto odnotować niektóre nazwiska zawodników PGE VIVE za wyjątkowe wyniki na szczeblu krajowych rozgrywek.

Przede wszystkim Arkadiusz Moryto. To właśnie prawoskrzydłowy szczypiornista kieleckiej ekipy został królem strzelców rozgrywek. W sumie do siatek rywali trafiał aż 127 razy. Co ciekawe, ostatnie podanie najczęściej należało do Alexa Dujshebaeva, który z dorobkiem 135 podań był siódmym najlepszym asystentem ligi.

Niebywałym wyczynem na koniec sezonu może pochwalić się Andreas Wolff. Bramkarz kieleckiego zespołu niejednokrotnie na parkiecie potwierdzał, że jest zawodnikiem światowej klasy. Jego rewelacyjna postawa w bramce przełożyła się na imponującą statystykę 39.01 procenta skutecznych obron. To najlepszy rezultat w lidze.

Wolff obronił 110 piłek, wpuścił do siatki zaś 172. To także pięć obronionych rzutów karnych. Drugim najlepszym bramkarzem polskiej ligi jest Ivan Stevanovic z Orlen Wisły Płock, który może pochwalić się skutecznością obron na poziomie 36,65% procent. Na ostatnim miejscu podium uplasował się Dawid Balcerek z Gwardii Opole.