31 Finał WOŚP w Kielcach. Wolontariusze na ulicy Sienkiewicza

i

Autor: Piotr Stańczak Od lewej: Maksymilian, Maciej i Bartosz - wolontariusze kwestujący na ulicy Sienkiewicza w Kielcach.

Kielce i Świętokrzyskie grały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zobacz relacje, wideo i zdjęcia

2023-01-29 21:08

W niedzielę 29 stycznia odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kiecach i województwie świętokrzyskim. W każdym zakątku regionu miały miejsce zbiórki do puszek, licytacje, było mnóstwo atrakcji. Teraz trwa liczenie zebranych pieniędzy.

Zachęcamy do śledzenia naszych relacji, które będziemy w tym miejscu zamieszczali przez całą niedzielę 29 stycznia. Znajdziecie tu zdjęcia, filmy, zarówno te wykonane przez naszych reporterów jak i naszych czytelników oraz słuchaczy. Gramy razem!

Całkowity dochód ze zbiórek oraz licytacji wesprze 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundusze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Wolontariusze od wczesnego rana kwestowali na ulicach, po południu w różnych częściach Kielc oraz województwa przygotowano mnóstwo innych atrakcji - koncertów, pokazów, licytacji.

Baza dla kieleckich wolontariuszy WOŚP znajdowała się w Pałacyku Zielińskich - Domu Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej.

Po południu najwięcej kwestujących było na ulicy Sienkiewicza oraz w rynku. Zobaczcie film poniżej.

Atrakcyjny finał w Galerii Echo

Dużo atrakcji czeka klientów Galerii Echo w Kielcach. Tam od godziny 14 trwało wielkie granie z licytacjami różnych pamiątek. Nie brakowało też różnych pokazów. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prezentowało, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Na scenie zaprezentowali się artyści z Kieleckiego Teatru Tańca, młodzi piłkarze z akademii DAP, Klub Karate Kyokushin "Chikara", Kielecki Klub Sportowy Karate, Świętokrzyski Klub Tańca Jump. Przybyli także motocykliści z klubu CK Riders.

- Wspólnie z moimi braćmi, trenującymi zawodnikami, od 31 lat czynnie uczestniczymy w imprezach Wielkiej Orkiestry, czyli od samego jej początku. Bawimy się i kwestujemy wspólnie a przy tym nasi wychowankowie mogą pokazać swój kunszt karate. Propagujemy dobre wychowanie i zdrowy styl życia - mówił nam Tomasz Kęcko, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate.

Ponadto wystąpili: Piotr Restecki (dał mini koncert gitarowy), wokalistka Dagmara Lubera, Magdalena Tyrała (wykonała piosenki Anny German), akordeonista Krzysztof Korban. Ciekawy pokaz tańca na wstęgach dała szkoła akrobatyki powietrznej Magifly. O godzinie 20, na zakończenie imprez odbył się pokaz laserowy. Patronem medialnym wydarzenia było Radio Eska.

Poniżej możecie zobaczyć filmy oraz galerię zdjęć z pokazów i licytacji, jakie miały miejsce w niedzielne popołudnie w Galerii Echo.

Wśród kwestujących wolontariuszy na ulicy Sienkiewicza było wielu strażaków. Wśród nich znaleźli się między innymi druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Zabłocia w gminie Zagnańsk. - Z Wielką Orkiestrą kwestujemy już drugi rok. Poprzednio mieliśmy ośmioro wolontariuszy, tym razem dwa razy więcej bo szesnaście. To, że warto pomagać, najlepiej widać po sprzęcie zakupionym dla szpitali z pieniędzy zebranych przez WOŚP. Niejednokrotnie ratował on życie pacjentów - podkreślił Krzysztof Tuzimek, druh OSP Zabłocie.

31 Finał WOŚP w Kielcach (cz. 3)

i

Autor: Piotr Stańczak Do kwestujących na ulicy Sienkiewicza strażaków-ochotników z Zabłocia dołączył ten sympatyczny czworonóg.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądało kwestowanie na ulicy Sienkiewicza.

Wesoło było także w Rynku, gdzie też nie zabrakło atrakcji. Na scenie obok Urzędu Miasta odbywały się licytacje, koncerty, w pobliżu stacjonowały miejskie służby, każdy grał z Wielką Orkiestrą. Imprezę w rynku zakończyło o godzinie 20 światełko do nieba (pokaz laserów). Dochód z samych licytacji wyniósł tam 13,6 tysiąca złotych.

Kwestowanie z "ojca na syna"

Wśród kwestujących spotykaliśmy młodzież, dorosłych, seniorów, również rodziców z dziećmi. Pochodzący z podkieleckiego Masłowa Liwiusz Falak z synem Hubertem zbierali pieniądze w rejonie rynku. - Kwestuję drugi rok z rzędu, teraz jest zimno, ale dobrze, że choć nie pada - przyznał młodszy wolontariusz. - W zeszłym roku zmokliśmy w czasie deszczu, ale nasze serca były gorące, podobnie jak dziś. Ja byłem wolontariuszem jako dziecko w pierwszej edycji Wielkiej Orkiestry. Widać, jak ona się rozwija. Mamy nadzieję, że uda się zebrać jak najwięcej pieniędzy na sprzęt medyczny - dodał pan Liwiusz.

- Pomagamy, bo nie potrafimy inaczej - dodał krótko mieszkaniec Masłowa. Jak przyznał, razem z synem uczestniczą też w akcji "Gasimy wojnę". Rok temu w Pałacyku Zielińskich wylicytowali wóz strażacki, który potem wysłali na Ukrainę.

31 Finał WOŚP w Kielcach. Kwestowanie w rynku

i

Autor: Piotr Stańczak Pochodzący z Masłowa Liwiusz Falak (z lewej) i jego syn Hubert kwestowali w kieleckim rynku.

Jak wyglądało kwestowanie w kieleckim Rynku? Zobaczcie w galerii poniżej.

31 Finał WOŚP w Kielcach. Pałacyk Zielińskiego

i

Autor: Facebook/Pałacyk Zielińskiego - Dom Środowisk Twórczych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE