Samochód, nieodśnieżony

i

Autor: Pixabay

Jeździsz nieodśnieżonych samochodem? Uważaj, bo grozi Ci za to spory mandat

2021-12-15 12:54

Każdy raczej o tym wie, że jazda zaśnieżonym samochodem nie jest komfortowa, a nawet niebezpieczna. Podczas kontroli policja sprawdza, czy pojazd jest odpowiednio przygotowany do jazdy - jeśli nie, to grozi za to mandat nawet do 500 złotych. To nie jedyne "zimowe" wykroczenie kierowców. Za co jeszcze można dostać mandat w zimie?

Jeździsz nieodśnieżonych samochodem? Uważaj, bo grozi Ci za to mandat do 500 złotych. Każdy kierowca ma obowiązek poruszać się autem, który nie zagraża innym kierowcom oraz pieszym. Dlatego nie ma mowy o jeżdżeniu ze śniegiem na dachu. Ale to nie jedyne wykroczenie kierowców zimą.

-Kolejnym przykładem takich wykroczeń jest naruszenie obowiązku jazdy z czystymi szybami. Mowa tu na przykład o szybach niewłaściwie oskrobanych, czy odśnieżonych - mówi Karol Macek z Miejskiej Komendy Policji w Kielcach.

Za to możemy dostać nawet 200 złotych mandatu.

- Pamiętajmy też o tym, że zabłocone tablice rejestracyjne mogą być potraktowane jako zasłonięte tablice rejestracyjne. To również jest 200 złotowy mandat. Dlatego przed wyjazdem w drogę również trzeba zadbać o to, aby tablica rejestracyjna nie było zaśnieżona, czy zabłocona - dodaje podkom. Macek.

Warto teraz również pamiętać o dobrych wycieraczkach i zimowym płynie do spryskiwaczy. To na pewno ułatwi nam jazdę w zimowych warunkach. ​

Miasta sparaliżowane przez śnieg
Sonda
Czy nie możesz doczekać się śniegu na święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE