Jeszcze w sierpniu pojedziemy nową jezdnią obwodnicą Morawicy

2020-07-31 10:58 PioR
Jeszcze w sierpniu pojedziemy nową jezdnią obwodnicą Morawicy
Autor: GDDKiA Kielce Jeszcze w sierpniu pojedziemy nową jezdnią obwodnicą Morawicy

Zgodnie z zapowiedziami jeszcze w sierpniu drogowcy przełożą ruchu na nową wschodnią jezdnię budowanej obwodnicy Morawicy w ciągu drogi krajowej nr 73. Po zmianie organizacji ruchu rozpocznie się przebudowa istniejącej zachodniej jezdni obwodnicy.

Jak informuje Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na około 4-kilometrowej jezdni wschodniej ułożona została przedostatnia warstwa wiążąca nawierzchni.

- Do wykonania zostało między innymi tymczasowe oznakowanie pionowe i poziome oraz zakończenie prac budowlanych na skrzyżowaniu z ulicą Żurawią w Piasecznej Górce. Ruch jezdnią wschodnią odbywał się będzie w obu kierunkach. Ta zmiana pozwoli na rozpoczęcie kolejnego etapu robót przy przebudowie jezdni zachodniej – mówi Małgorzata Pawelec. - Dla ruchu lokalnego udostępniona zostanie także większość dróg dojazdowych po wschodniej stronie obwodnicy. Również w najbliższym czasie piesi będą mogli korzystać z nowej kładki nad drogą krajową nr 73 w Bilczy – dodaje.

Przypomnijmy, że pierwszy etap obwodnicy Morawicy pochłonie około 78 mln zł. Nowa droga poprawi sytuację na obciążonym ruchem podmiejskim i tranzytowym odcinku trasy łączącej węzeł Kielce Północ, Busko-Zdrój i Tarnów.

Nowy odcinek drogi krajowej nr 73 o długości 4,2 km od granicy miasta Kielce do granicy miejscowości Brzeziny i Morawica będzie miał dwie jezdnie. W ramach zadania powstaną też cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, kładka dla pieszych w miejscowości Bilcza oraz drogi dojazdowe. Przebudowana będzie związana z drogą infrastruktura. Zgodnie z umową planowane zakończenie inwestycji to pierwsza połowa 2022 r.

W Kielcach budują inkubator logistyczny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.