Jesteście ciekawi jak zmieniał się kielecki WDK? Możecie to sprawdzić

2021-11-10 11:44

Wystawa o historii siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach jest już dostępna. A to z okazji nadchodzącego jubileuszu. Kielczanie mogą zobaczyć jak zmieniał się budynek i co się w nim działo.

Dom Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Obronnego otwarto 11 listopada 1935 roku. W tym roku obchodzony jest jubileusz 85-lecia istnienia tego budynku. To uroczystość przełożona z minionego roku ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią. Tak na prawdę w tym roku budynek obecnej siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury kończy 86 lat.

Z tej okazji w WDK można obejrzeć wystawę i historii tego budynku.

- Jednym z elementów tego jubileuszu jest ta wystawa. Na planszach przedstawiamy różne zdjęcia dotyczące WDK. Mamy bogate archiwum, są tam pokazane sala balowa i portretowa jak wyglądały 60, 70 lat temu - mówi Edyta Ruszkowska z działu promocji Wojewódzkiego Domu Kultury. - Również zdjęcia z różnych uroczystości, ponieważ budynek tętnił życiem. Odbywały się tu różne rauty, gale, sylwestry. Mamy taką dokumentację i wszystko Państwu zaprezentujemy.

Wystawę w kieleckim WDK będzie można oglądać przez najbliższe trzy tygodnie.

Muzeum Rzemiosła pokaże historię Józefa Cisowskiego
Sonda
Czy rząd powinien przywrócić obowiązkową służbę wojskową?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE