Kominy miejskie

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Jakie powietrze w Kielcach? Sprawdzą czujniki

2021-11-22 19:57

21 czujników monitorujących jakość powietrza w mieście będzie zamontowanych na terenie Kielc do końca listopada - podaje kielecki ratusz. Zbierane dane będą dostępne w aplikacji mobilnej i na stronie Urzędu Miasta.

Czujniki, które będą monitorować między innymi, poziom stężeń szkodliwych pyłów w powietrzu, pojawią się w różnych częściach miasta - na budynkach szkół i przedszkoli, a także na Urzędzie Miasta przy ul. Strycharskiej w Kielcach.

Dodatkowo na Skwerze Szarych Szeregów w rejonie ul. Spacerowej stanie urządzenie przeznaczone do sygnalizowania jakości powietrza za pomocą światła, to jest barwy zgodnej z Polskim Indeksem Jakości Powietrza, które także będzie czujnikiem - informuje Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

System do monitorowania jakości powietrza powstaje w ramach projektu „Kielce bez smogu”, który wygrał w ubiegłorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 1769 kielczan. System  pomoże w lokalizowaniu źródeł zanieczyszczenia, co może być istotne w walce o czyste powietrze w mieście.

W Bydgoszczy powstał ekologiczny mural
Sonda
Czy popierasz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE