Jak dobrze znasz serial Przyjaciółki? Sprawdź, co wiesz o bohaterkach, aktorach i filmowych wydarzeniach. Rozwiąż quiz

i

Autor: Piotr Piwowarski/SE/East News Od lewej: Anita Sokołowska, Magdalena Stużyńska, Joanna Liszowska, Małgorzata Socha, odtwórczynie głównych ról w "Przyjaciółkach".

Quiz

Jak dobrze znasz serial "Przyjaciółki"? Sprawdź, co wiesz o bohaterkach, aktorach i filmowych wydarzeniach. Quiz

2023-11-22 8:54

Serial "Przyjaciółki" na dobre i od lat gości w wielu polskich domach. Sprawdź, co o nim wiesz, jak dobrze znasz jego bohaterki i bohaterów. Polecamy nasz quiz!

Inga Gruszewska, Patrycja Kochan-Jeleńska, Anna Strzelecka i Zuzanna Markiewicz to główne, tytułowe bohaterki serialu. W ich role wcieliły się odpowiednio: Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Magdalena Stużyńska i Anita Sokołowska.

Ostatnia z wymienionych niedawno pożegnała się z tą produkcją, więc w najnowszym sezonie jej serialowa bohaterka zmarła na nowotwór. Na przełomie lat w "Przyjaciółkach" wystąpiło (i nadal występuje) wielu znanych i cenionych polskich aktorów.

Kobiety na przełomie lat przeżywały wiele perypetii życiowych. Osobiste radości, troski, miłosne perypetie przeplatały się z życiowymi dramatami, zawiłymi sprawami zawodowymi czy różnymi niespodziewanymi wydarzeniami, które zmieniały ich życie niekiedy o 360 stopni. Nie zmienia się jedno - cztery przyjaciółki z lat młodości nadal wspierają się w codziennym życiu, choć Inga, Patrycja oraz Anna przeżyją też ogromny dramat z powodu śmierci Zuzy...

Serial "Przyjaciółki" ma już za sobą 21 serii, niedawno zaczęła się 22. Najnowsze odcinki można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.10 w Polsacie.

Quiz o serialu "Przyjaciółki"

Polecamy udział w quizie poniżej na temat "Przyjaciółek". Co o nich wiesz, ich serialowych perypetiach? Uwaga - składa on się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

Startujemy!

QUIZ. Jak dobrze znasz serial "Przyjaciółki"? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Jakie imiona mają byli partnerzy Ingi, jednej z głównych bohaterek serialu? Obaj panowie są teraz kolegami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE