I Giełdę Wydawnictw Świętokrzyskich organizuje kielecki WDK. Gratka dla miłośników lokalnych publikacji

2020-07-31 16:05 MC
Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich w WDK Kielce
Autor: Monika Cieślikiewicz zdjęcie ilustracyjne

W sobotę,1 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich "Z szacunkiem do książki". Wydawcy będą mogli zaprezentować publikacje regionalnych autorów, a czytelnicy, na przykład, wymienić się książkami.

- Będą autorzy, będą literaci z okręgu świętokrzyskiego, którzy zaprezentują swoje dzieła. Zachęcamy wszystkich do przyjścia, do porozmawiania, czy choćby do wymienienia się książkami. Jest to pierwsza giełda więc nie będziemy pobierać żadnych opłat - mówi  Jarosław Machnicki dyrektor WDK w Kielcach.

Oprócz prezentacji, podczas giełdy zaplanowano także czytanie poezji. Ponadto będzie można za darmo dostać niektóre publikacje.

- Na przykład Związek Artystów Fotografików przekazał nam dość dużo różnych druków fotograficznych, z ostatnich lat więc jeżeli komuś jest to potrzebne, szuka tego, będzie mógł  je zabrać za darmo. Aby pokazywać ten szacunek do druku, niczego wyrzucamy, a chętni będą mogli uzupełnić swoją wiedzę także o to, co działo się w regionie przez kilka ostatnich lat, w temacie fotografii - dodaje dyrektor WDK. 

 I Giełda Wydawnictw Świętokrzyskich w WDK, rozpocznie się w sobotę, 1 sierpnia o godz 9.00 i potrwa do 13.00, a odbędzie się na dolnym holu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestnicy giełdy powinni pojawić się w maseczkach.