Galeria zdjęć

Grzyby w Świętokrzyskiem i w kraju. Jakie okazy można znaleźć późną jesienią?

2023-11-20 16:17

Późna jesień nie oznacza końca sezonu na grzybobranie. Lasy Państwowe pokazały zdjęcia od internautów, na których chwalą się oni swoimi zbiorami.

Miłośnicy zbierania grzybów wiedzą, że jeszcze o tej porze roku w lasach mogą znaleźć różne okazy, m.in. kurki, podgrzybki, siedzunie czy na przykład gąski zielonki, trufle czy kanie czubajki. Są także opieńki czy lejkowce czy nieco mniej znane czernidłaki kołpakowate. 

Na różnych portalach bądź facebookowych grupach internauci chętnie udostępniają zdjęcia swoich "późnojesiennych" zbiorów. Nadal popularnymi miejscami w regionie są tereny Puszczy Świętokrzyskiej, okolic Zagnańska, Bodzentyna, Bliżyna, Suchedniowa czy Świętej Katarzyny. Jeśli ktoś chce wybrać się na grzyby w inne części kraju, to na pewno warto wybrać Puszczę Kozienicką na Mazowszu, Podkarpacie, Puszczę Notecką, Pustynię Błędowską. Swoimi zbiorami na grupie "Sympatycy portalu www.nagrzyby.pl" chwalą się też mieszkańcy okolic Tych czy Kłodzka.

Atak zimy w Kielcach - zobacz galerię zdjęć poniżej:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE