Groźna burza przeszła nad woj. świętokrzyskim [ZDJĘCIA+WIDEO]

2020-06-29 17:52 Dariusz Skrzyniarz
Groźna burza przeszła nad woj. świętokrzyskim
Autor: Dariusz Skrzyniarz Zalane ulice w Kielcach po ulewnym deszczu

Rzeki płynące ulicami, zalane budynki, połamane drzewa - to efekt potężnej nawałnicy, która przeszła nad regionem świętokrzyskim. Tylko do godziny 17.15 straż pożarna interweniowała kilkadziesiąt razy - najczęściej w powiatach buskim, kieleckim i starachowickim.

- W związku z sytuacją meteorologiczną na terenie naszego województwa straż pożarna interweniowała łącznie 40 razy. Głównie to działania związane z zalanymi posesjami, wiatrołomami. W powiecie buskim został uszkodzony jeden dach – poinformował kapitan Kamil Ciepielewski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Strażacy walczą ze skutkami groźnej burzy w powiatach buskim, pińczowskim, jędrzejowskim, kazimierskim, kieleckim, starachowickim. Pojedyncze interwencje dotyczą także rejonu Skarżyska-Kamiennej i Opatowa.

Jak wcześniej informowaliśmy, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia dla województwa świętokrzyskiego. Obowiązuje ono do godziny 20:30. Synoptycy prognozują, że możliwe są burze oraz obfite opady deszczu, a miejscami nawet gradu. Porywy wiatru mogą osiągać 120 km/h. Specjaliści nie wykluczyli też pojawienia się trąby powietrznej.

AKTUALIZACJA GODZ. 18:21

Nowe dane przekazał nam rzecznik świętokrzyskich strażaków mł. bryg. Marcin Nyga. W związku ze szkodami, jakie wyrządziła burza, na terenie województwa interweniowano łącznie 61 razy. Strażacy wyjeżdżali do 17 zalanych posesji, 35 razy usuwali połamane drzewa. Wiatr uszkodził dach na 9 budynkach: 3 mieszkalnych i 6 gospodarczych.

AKTUALIZACJA GODZ. 19:24

Z danych przesłanych po godzinie 19 wynika, że w Świętokrzyskiem straż interweniowała już 73 razy. Jednostki najczęściej wyjeżdżały, by usuwać połamane drzewa. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach buskim, kieleckim, starachowickim i opatowskim.

Burza w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.