Wideo i galeria zdjęć

Gmina Ćmielów na nowy porcelanowy rynek! Było huczne otwarcie. Zobacz, jak się prezentuje

2023-09-25 14:15

Gmina Ćmielów w powiecie ostrowieckim zakończyła ważną inwestycję, która wzbudziła zainteresowanie także w Polsce. W centrum miejscowości pojawiły się ławeczki w kształcie porcelanowych filiżanek!

Gmina Ćmielów słynie z porcelanowych wyrobów i ogólnie z przemysłu ceramicznego. To, co rozsławiało dotąd ten rejon gospodarczo, teraz ma stać się także atrakcją dla turystów.

Gigantyczne ławki-filiżanki symbolem Ćmielowa

W sobotę 23 września nastąpiło uroczyste otwarcie porcelanowego rynku w Ćmielowie. Oglądało go wielu oficjeli z gminy, powiatu czy województwa, mimo niesprzyjającej pogody przybyło też wielu mieszkańców, którzy chcieli zobaczyć efekty inwestycji. Była też potańcówka w nowym rynku oraz poczęstunek. To, co powstało w centrum Ćmielowa jest unikatowym pomysłem na skalę Polski a może także i międzynarodową.

Gigantyczne filiżanki-ławki, fontanna imbryczek oraz elementy nawiązujące do przedwojennego serwisu kawowego Empire z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież już zdobią serce porcelanowego miasta. O tej unikatowej inwestycji informowaliśmy już latem, szczegóły znajdziecie tutaj: Ławki w kształcie filiżanek zdobią Ćmielów. Cieszą się dużą popularnością! Zobacz jak wyglądają

Takiego rynku nie ma nikt w Polsce!

Obiekty małej architektury na podstawie umowy licencyjnej mają wygląd produktów katalogowych Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" - Empire Belweder G362 o właściwych parametrach geometrycznych wraz ze zdobieniem oraz logotypem stanowiących zarejestrowany Wzór Wspólnoty.

Ławeczki w kształcie filiżanek zdobią rynek i park w Ćmielowie. - Choć w sobotę pogoda nie była łaskawa, a z nieba lał się deszcz, tłumy mieszkańców z całej Polski przyjechały na uroczyste otwarcie porcelanowego Rynku w Ćmielowie. Każdy chciał mieć zdjęcie w unikatowej filiżance-ławce, czy na tle fontanny-imbryczka. Po raz kolejny miasto słynące z porcelany zaznaczyło swój ślad na turystycznej mapie Polski - relacjonował Urząd Gminy Ćmielów na swojej stronie na Facebooku.

Historyczna inwestycja w Ćmielowie

Jak informowała nas latem Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, na inwestycję gmina pozyskała pięć milionów złotych z rządowego programu Polski Ład, to pozwoliłoby pokryć 95 procent kosztów. Resztę wydatków samorząd uiści z własnego budżetu. Ze wspomnianej puli dofinansowania gmina wykonała jeszcze boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej numer 1 w Ćmielowie (kosztowało 1,3 miliona złotych).

QUIZ. Znane miejsca, atrakcje w Kielcach i Świętokrzyskiem. Sprawdź, co o nich wiesz

Pytanie 1 z 10
Mianem "drogi królewskiej" w sercu Gór Świętokrzyskich określa się szlak...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE