Gdzie wymienić drobne? W Kielcach jest do tego specjalny automat

i

Autor: _Alicja_ / Pixabay

Gdzie wymienić drobne? W Kielcach jest do tego specjalny automat

2021-07-01 9:09

Wymiana monet na banknoty jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. Ekspresowo pieniądze wymienimy w oddziałach Narodowego Banku Polskiego. Instytucja w każdym mieście wojewódzkim ma specjalną maszynę, która za nas policzy drobne.

Automat dzięki któremu pozbędziemy się drobnych monet znajduje się w kieleckim oddziale Narodowego Banku Polskiego przy ulicy Warszawskiej. Maszyna wyglądem przypomina bankomat. Z tym, że zamiast szczeliny na banknoty ma tackę, do której należy wsypać nazbierane drobniaki.

- Obsługa maszyny jest bardzo prosta i intuicyjna. Jej zadaniem jest policzyć i posortować monety, a następnie wydrukować paragon z przeprowadzonej operacji. Z tym wydrukiem klient wybiera się do kasy, gdzie otrzymuje swoje pieniądze w wyższych nominałach – tłumaczy Krzysztof Szczerba, zastępca dyrektora w kieleckim oddziale NBP.

Urządzenie w NBP przyjmuje wszystkie nominały monet – od 1 grosza do 5 złotych. Rozpoznaje również monety obcych walut. Takie pieniądze zwraca osobie korzystającej z maszyny.

Za wymianę pieniędzy z użyciem automatu Narodowy Bank Polski nie pobiera żadnych opłat.

Mały bocian Radzio nie chce być jak jego rodzice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE