Lodowisko Miejskie w Skarżysku - styczeń 2024

i

Autor: Piotr Stańczak

Raport na bieżąco!

Gdzie na narty lub łyżwy w Świętokrzyskiem? Popularne stoki, lodowiska, imprezy oraz atrakcje. Można także morsować!

2024-02-09 7:42

Startują ferie w Świętokrzyskiem! Zimowa aura szczególnie cieszy zwłaszcza miłośników sportów zimowych lub morsowania. Sprawdźcie, z jakich atrakcji można korzystać, gdzie działają stoki narciarskie, lodowiska, w których zalewach można morsować. Śledźcie nasz raport, będziemy aktualizowali go na bieżąco!

Spis treści

 1. Zimowy PGE Narodowy w Kielcach i Skarżysku
 2. W Stąporkowie też morsują
 3. Niestachów zaprasza!
 4. Lodowisko przy Szczecińskiej już działa
 5. Jazda figurowa na łyżwach na Telegrafie 
 6. Biegi narciarskie w Świętokrzyskiem. Polecane trasy na północy regionu
 7. Nowości na kieleckim Telegrafie
 8. W Krajnie ponownie rusza stacja narciarska. Będzie nocna jazda!
 9. Noworoczne atrakcje w Szwajcarii Bałtowskiej
 10. "Biały orlik" w Busku-Zdroju też zaprasza
 11. Ice Party w Bałtowie
 12. Tumlin zaprasza, naśnieżanie w Niestachowie
 13. Lodowisko na Tężni już działa
 14. Nocna jazda w Krajnie
 15. W Bałtowie czynne wszystkie trasy
 16. Atrakcje na kieleckiej Pierścienicy
 17. Pierwsze szusowanie Na Stadionie już 6 grudnia
 18. Mikołajki na lodowisku na Telegrafie w Kielcach
 19. Gdzie na narty w Świętokrzyskiem
 20. Świętokrzyskie lodowiska zapraszają
 21. Gdzie morsować w Świętokrzyskiem?
 22. Bieganie i morsowanie w Borkowie

Zimowy PGE Narodowy w Kielcach i Skarżysku

Projekt Zimowy PGE Narodowy zagości w Kielcach już w ten weekend, 10-11 lutego. Jego ekipa będzie gościła na lodowisku Na Stadionie. Tydzień później uda się z kolei do Skarżyska-Kamiennej. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników łyżwiarstwa. Będzie można między innymi skorzystać z lekcji jazdy na łyżwach i innych atrakcji pod okiem wykwalifikowanych instruktorów łyżwiarstwa. Więcej informacji tutaj: Ferie 2024 w Świętokrzyskiem. Zimowy PGE Narodowy w Kielcach i Skarżysku-Kamiennej! Będzie dużo atrakcji dla miłośników łyżwiarstwa

W Stąporkowie też morsują

Morsy Stąporków to kolejna w naszym regionie grupa zapaleńców, promująca zimowe kąpiele. Przygotowują się oni do imprezy z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa ze Stąporkowa (powiat konecki) powstała rok temu, spotyka się ona regularnie nad zalewem przy ulicy Miłej. Angażuje się w różne inicjatywy, zaś okolicznościowe święta jej członkowie najchętniej spędzają w lodowatej wodzie! Jest świetna zabawa, dużo humoru.

Więcej o grupie piszemy tutaj: Morsy Stąporków - nowa grupa w Świętokrzyskiem uwielbiająca zimowe kąpiele. Zagrają dla WOŚP!

Lodowisko w Skarżysku gratką dla łyżwiarzy

Lodowisko Miejskie w Skarżysku-Kamiennej to jedna z zimowych atrakcji dla mieszkańców północnej części województwa świętokrzyskiego. Przyjeżdża tu również wielu miłośników łyżwiarstwa z pobliskiego regionu radomskiego. Jedni szusują aż miło, inni stawiają na łyżwach swoje pierwsze kroki.

Lodowisko imienia Mieczysława Filipowskiego mieści się przy ulicy Konarskiego w Skarżysku-Kamiennej, obok hali sportowej (przy ul. Sienkiewicza). Obiektem zarządza Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. O cenniku oraz godzinach otwarcia piszemy tutaj: Lodowisko Miejskie w Skarżysku-Kamiennej tętni życiem. To prawdziwa gratka dla łyżwiarzy!

Niestachów zaprasza!

Ruszył kolejny stok narciarski w regionie - tym razem w Niestachowie w podkieleckiej gminie Daleszyce.

- Ośrodek narciarski Niestachów to dwa wyciągi orczykowe przy głównej 450 metrowej trasie, trasa przy wyciągu nr 3 (220 metrów) oraz wyciąg "linowy" dla dzieci i początkujących. Przy ośrodku działa wypożyczalnia nart i snowboardów (ponad 300 par nart i butów od rozmiaru 14,5 do 48, około 100 snowboardów i butów), bar oraz szkoła narciarska. Na lekcje można umawiać się pod nr tel. 698 463 977 - zachęcają gospodarze stoku na facebookowym profilu Ośrodek Narciarski Niestachów.

Stok czynny jest od godziny 10 do 20.

Lodowisko przy Szczecińskiej już działa

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach uruchomił 16 stycznia lodowisko przy ulicy Szczecińskiej 1. To kolejny obiekt w stolicy województwa, gdzie łyżwiarze mogą doskonalić swoje umiejętności bądź uczyć się od podstaw. Po Telegrafie i ośrodku Na Stadionie jest to kolejny i zarazem największy obiekt, który będzie służył łyżwiarzom. Lodowisko będzie czynne codziennie, od godziny 10.00 do 18.00. Więcej tutaj: Nowe lodowisko w Kielcach już zaprasza łyżwiarzy. Cennik i godziny otwarcia. Galeria zdjęć.

Jazda figurowa na łyżwach na Telegrafie 

Ośrodek Telegraf przy ulicy Narciarskiej 6 w Kielcach oferuje zimą wiele atrakcji. Jedni szusują na nartach i snowboardzie na tamtejszym stoku, inni korzystają z lodowiska. Działa również szkółka jazdy figurowej na łyżwach o wdzięcznej nazwie Figurlove.

- Nasza szkoła jest jedyna w województwie świętokrzyskim. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe. Te drugie odbywają się w weekendy od godziny ósmej do dziesiątej. Każdy znajdzie coś dla siebie. Na zajęcia indywidualne trzeba umówić się z instruktorką na wybraną godzinę - mówi Martyna Zatorska, licencjonowana instruktorka Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego. Więcej o tych zajęciach piszemy tutaj: Telegraf w Kielcach zaprasza na stok narciarski i lodowisko. Można też nauczyć się jazdy figurowej na łyżwach

Biegi narciarskie w Świętokrzyskiem. Polecane trasy na północy regionu

Miłośnicy biegów narciarskich z naszego regionu również mają do wybory różne trasy. Nasz reporter przemierzył leśne szlaki na pograniczu gmin Skarżysko-Kamienna i Suchedniów na północy województwa. Polecamy Stokowiec, Rejów. Można zadbać o tężyznę fizyczną a przy tym zobaczyć różne ciekawe miejsca, na przykład Muzeum Orła Białego w Skarżysku. Więcej o narciarskiej wyprawie przeczytacie tutaj: Odkrywamy Świętokrzyskie. Stokowiec, Rejów i suchedniowski Kruk pokonasz na nartach. Nie bój się wilków, ruszaj na wyprawę!

Nowości na kieleckim Telegrafie

Ośrodek Telegraf w Kielcach przygotowuje stok narciarski do ponownego uruchomienia. - Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby wykorzystać maksymalnie najbliższe prognozy pogody. Wkrótce zaczynamy śnieżenie stoku i przy dobrych okolicznościach spotkamy się na Telegrafie już w najbliższą środę 10.01.2024. Mamy dla Was kilka nowości. W tym sezonie będzie dostępny mini snowpark, testy sprzętów snowboardowych i narciarskich, imprezy i zawody sportowe - zaprasza Telegraf Kielce.

Więcej o atrakcjach na Telegrafie przeczytacie tutaj: Nowości na Telegrafie w Kielcach. Stok narciarski w trakcie naśnieżania, wiemy, kiedy ruszy. Działa też lodowisko.

W Krajnie ponownie rusza stacja narciarska. Będzie nocna jazda!

Stok narciarski w Krajnie (gmina Górno w powiecie kieleckim) znajduje się na terenie Parku Rozrywki i Miniatur (adres Krajno Zagórze 43c). Stacja ruszy w środę 10 stycznia, natomiast w piątek i sobotę (12-13.01) odbędą się tutaj nocne jazdy. Pierwszego dnia karnet na trzy godziny (od 20.00 do 23.00) będzie kosztował 55 złotych, natomiast drugiego (od 20.00 do północy) będzie obowiązywała czterogodzinna wejściówka w cenie 65 zł.

Więcej o Krajnie i tamtejszym stoku przeczytacie tutaj: W Krajnie ponownie rusza stacja narciarska. Będzie nocna jazda! Właściciel ostrzega przed oszustami Galeria zdjęć

Noworoczne atrakcje w Szwajcarii Bałtowskiej

W piątek i sobotę, 5 i 6 stycznia na lodowisku w Szwajcarii Bałtowskiej odbyło się kolejne Ice Party. O oprawę muzyczną zadbali DJ Deebart oraz DJ Gomezzz. Jeśli chodzi o stok narciarski, do środy 10 stycznia będzie nieczynny. - Wszystko po to, by maksymalnie wykorzystać minusowe temperatury i odnowić pokrywę śnieżną na trasach zjazdowych. Widzimy się znowu w czwartek 12 stycznia - zaprasza Szwajcaria Bałtowska na swoim profilu na Facebooku. Wszystkie informacje na temat lodowiska w Bałtowie znajdziecie na stronie internetowej szwajcariabaltowska.pl.

"Biały orlik" w Busku-Zdroju też zaprasza

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do korzystania z lodowiska "Biały orlik". Działa ono przy pływalni miejskiej (ulica Partyzantów 34). W Wigilię oraz pierwszy dzień świąt (24-25 grudnia) obiekt będzie nieczynny, natomiast we wtorek 26 grudnia, w drugi dzień Bożego Narodzenia lodowisko jest czynne od 14.00 do 21.00. Normalny bilet wstępu kosztuje 8 złotych (6,80 z kartą dużej rodziny), ulgowy 5 zł (4,25 z kartą dużej rodziny), wypożyczenie łyżew kosztuje 10 złotych. Czas jazdy to 45 minut. 

Ice Party w Bałtowie

Szwajcaria Bałtowska - Bałtowski Kompleks Turystyczny zaprasza w czwartek 29 grudnia na Ice Party. - Jeździmy na łyżwach do najlepszych utworów muzycznych. Na miejscu czeka na Was również pokaz niesamowitych laserów oraz niepowtarzalna atmosfera! Startujemy o godzinie 19:00 i imprezujemy na lodzie do 21:00! - zachęcają organizatorzy imprezy ze Szwajcarii Bałtowskiej.

Chętni mogą korzystać z lodowiska już od godziny 11.00. Na miejscu działa także wypożyczalnia sprzętu.

Kompleks znajduje się w Bałtowie w powiecie ostrowieckim.

Tumlin zaprasza, naśnieżanie w Niestachowie

Ośrodek Tumlin Sport Ski jest czynny codziennie w godzinach 10.00 - 22.00, szkoła narciarska działa tu od 14.00 do 19.00, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej zajęcia mogą odbywać się już od dziesiątej). W weekendy zajęcia odbywają się od 10 do 17. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego jest czynna w godzinach pracy ośrodka. Stok narciarski znajduje się w Tumlinie-Podgrodziu. Cennik jaki tam obowiązuje znajdziecie tutaj: Gdzie na narty w Świętokrzyskiem? Tumlin Sport Ski zaprasza. Trwa naśnieżanie stoku w Niestachowie.

Nieczynny jest na razie stok w Niestachowie w podkieleckiej gminie Daleszyce. Jak czytamy na stronie internetowej ośrodka, obecnie trwa naśnieżanie. - Postanowiliśmy nie rozgarniać śniegu, mając nadzieję, że zachowa się na późniejszy, świąteczny okres. O planowanej dacie otwarcia w sezonie 2023-24 będziemy informować na bieżąco - komunikuje ośrodek w Niestachowie.

Lodowisko na Tężni już działa

W sobotę 9 grudnia mieszkańcy i turyści po raz pierwszy w tym sezonie mogli skorzystać z lodowiska, które znajduje się na terenie kompleksu Tężnia Busko-Zdrój. Pokazy, animacje, nauka jazdy na łyżwach, gry i zabawy na lodzie, fotobudka, wizyta Świętego Mikołaja i jego Śnieżynek - takie były główne atrakcje pierwszego dnia pracy lodowiska. Obiekt znajduje się na terenie kompleksu Tężnia przy ulicy Waryńskiego 5 w Busku-Zdroju. 

W dni powszednie (poniedziałek - piątek) miłośnicy łyżwiarstwa będą mogli korzystać z niego w godzinach 10-19, natomiast w soboty i niedziele od 10 do 21. Obiekt będzie zamknięty w wigilię 24 grudnia, Sylwestra i nowy rok 31 grudnia oraz 1 stycznia a także w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2024. Sezon na lodowisku ma potrwać do marca przyszłego roku.

Więcej o lodowisku piszemy tutaj: Lodowisko w Busku-Zdroju już działa! Tężnia zaprasza miłośników łyżwiarstwa. Galeria zdjęć

Nocna jazda w Krajnie

SABAT Krajno zaprasza w sobotę 9 grudnia na nocną jazdę. Będzie można z niej skorzystać od godziny 18.00 do 22.00. Karnet 4-godzinny kosztuje 65 złotych. Stok jest czynny od 10.00 do 22.00 (sobota), 10.00 - 21.00 (niedziela 10 grudnia), 12.00 - 20.00 (od 11 grudnia).

W Bałtowie czynne wszystkie trasy

Na terenie Szwajcarii Bałtowskiej w powiecie ostrowieckim rusza kolej krzesełkowa. - Zapraszamy 9 grudnia do wspólnego szusowania po wszystkich trasach stacji narciarskiej. Warunki na stoku są doskonałe, a to idealna okazja, aby spędzić aktywny weekend - zachęcają gospodarze stoku w Bałtowie. W sobotę nastąpi otwarcie tras narciarskich numer 3 i 4. - Zapraszamy w godzinach 9:00 – 20:00. Na miejscu dostępna wypożyczalnia oraz serwis sprzętu. Czynne jest naturalne lodowisko - zachęca Szwajcaria Bałtowska.

Atrakcje na kieleckiej Pierścienicy

W środę 6 grudnia nastąpiła inauguracja sezonu narciarskiego Na Stadionie w Kielcach. Popularnością cieszy się tu również lodowisko. Stadion to jedno z popularniejszych w regionie miejsc do uprawiania sportów zimowych. Góra Pierścienica położona na południu Kielc przyciąga zarówno turystów jak i miłośników narciarstwa czy łyżwiarstwa. Zobaczcie naszą relację: Lodowisko i stok narciarski Na Stadionie w Kielcach zapraszają. Szusują całe rodziny. Wideo i zdjęcia

Pierwsze szusowanie Na Stadionie już 6 grudnia

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Stadion w Kielcach zaprasza w środę 6 grudnia na inaugurację sezonu narciarskiego - pierwsze mikołajkowe szusowanie! Start o godzinie 16.00. Przypomnijmy, można tu również korzystać z lodowiska, które działa już od połowy listopada. Obiekty znajdują się przy Alei Na Stadion 365 w Kielcach.

Mikołajki na lodowisku na Telegrafie w Kielcach

Ośrodek Telegraf w Kielcach zaprasza w środę 6 grudnia na ciekawą imprezę. Będą to Mikołajki na łyżwach. Potrwa ona od 14.30 do 21.30.

- Czeka na was słodki poczęstunek dla każdego młodego łyżwiarza na każdej tercji, o 19:00 zapraszamy na darmową naukę jazdy oraz gry i zabawy na lodzie dla najmłodszych. Zajęcia będą prowadzone przez instruktorki oraz zawodniczki Figurlove Kielce. Przygotowaliśmy też specjalnie udekorowaną świąteczną ściankę idealną do zdjęć. Wstęp na darmowe zajęcia jedynie z ważnym biletem na lodowisko - zachęca kielecki Telegraf.

Gdzie na narty w Świętokrzyskiem

Właściciele stoków narciarskich w regionie jeszcze dwa tygodnie temu narzekali na prognozy pogody, widząc wokół typową jesienną słotę. Wszystko zmieniło się w ciągu kilku dni! Opady śniegu, mróz, dały możliwość uruchomienia stoków!

Jako pierwsza w Świętokrzyskiem ruszyła Szwajcaria Bałtowska - stacja, która znajduje się na terenie kompleksu turystycznego w Bałtowie w powiecie ostrowieckim. Narciarze mogą korzystać z tamtejszego stoku już od soboty 2 grudnia. Działa on od godziny 9 do 20, natomiast w niedziele od 9 do 19. Do dyspozycji w Bałtowie jest również lodowisko.

Harmonogram pracy obiektów w Szwajcarii Bałtowskiej będzie dostępny na stronie internetowej szwajcariabaltowska.pl oraz w mediach społecznościowych całego kompleksu.

SABAT Krajno w powiecie kieleckim ustalił już datę rozpoczęcia sezonu na 6 grudnia. To również jedno z najpopularniejszych miejsc dla narciarzy w województwie świętokrzyskim. Trwa przygotowywanie obiektu, inauguracja nastąpi już w Mikołajki o godzinie 12.00!

Także w środę 6 grudnia stok narciarski uruchomi Centrum Sportowo-Rekreacyjne Stadion, które mieści się przy Alei Na Stadion w Kielcach. - Wszystkich amatorów białego szaleństwa zapraszamy na pierwsze mikołajkowe szusowanie na Stadionie. Uwaga! Do każdego karnetu zakupionego 6.12 dorzucamy Wam kupon zniżkowy -30% na zakup kolejnego karnetu. Do wykorzystania do końca sezonu 23/24 - zachęca szefostwo Centrum Stadion.

Dokładnej daty uruchomienia stoku narciarskiego nie podaje jeszcze ośrodek na kieleckim Telegrafie, niewykluczone, że ruszy w najbliższych dniach. Na razie trwają tu zapisy na ferie zimowe (pod numerem telefonu 512-660-900). - To już kolejna edycja popularnych w Kielcach aktywności zimowych. Serdecznie zapraszamy do zapisów - zachęca Telegraf.

Świętokrzyskie lodowiska zapraszają

W regionie działają już lodowiska. Jako pierwsze wystartowały te w Kielcach na Telegrafie (ulica Narciarska 6) oraz Stadionie (Aleja Na Stadion 365). Więcej o nich pisaliśmy tutaj: Lodowiska na Telegrafie i Stadionie w Kielcach już działają. Kiedy można z nich korzystać? Godziny otwarcia, cenniki

Od piątku 1 grudnia działa lodowisko imienia Mieczysława Filipowskiego na terenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej (mieści się przy ulicy Konarskiego 34). Dzień później odbyła się tu łyżwiarska impreza, którą MCSiR zorganizował wspólnie ze Stowarzyszeniem Skarland For Life. - Sezon na lodowisku miejskim rozpoczęty. Zapraszamy. Jesteśmy otwarci codziennie w godz. 8.00 - 21.15 - zachęcają gospodarze obiektu.

Nowym lodowiskiem może pochwalić się Strawczyn w powiecie kieleckim. Ten obiekt działa od poniedziałku 4 grudnia, kiedy to odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w tej miejscowości. - Lodowisko będzie czynne przez cały tydzień, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 20.00, soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Bilet wstępu wraz z wypożyczeniem łyżew będzie kosztował 10 złotych - zapowiadają gospodarze obiektu. Więcej o tej atrakcji dowiecie się tutaj: Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny w Strawczynie już działa. Jest lodowisko oraz inne obiekty i atrakcje.

Lodowisko ruszy także w kompleksie Tężnia Busko-Zdrój. Wystartuje w niedzielę 9 grudnia, prawdopodobnie o godzinie 16 lub 17 (ta pora jest jeszcze ustalana). Obecnie ustalane są jeszcze szczegóły, wiadomo, że będzie czynne do marca 2024 roku. W dni powszednie (poniedziałek - piątek) miłośnicy łyżwiarstwa będą mogli korzystać z niego w godzinach 10-19, natomiast w soboty i niedziele od 10 do 21. Obiekt będzie zamknięty w wigilię 24 grudnia, Sylwestra i nowy rok 31 grudnia oraz 1 stycznia a także w Święto Trzech Króli 6 stycznia 2024.

O lodowisko w Tężni przeczytacie także tutaj: Zimowe atrakcje w Busku-Zdroju. Tężnia zaprasza na lodowisko, będzie też jarmark świąteczny.

Gdzie morsować w Świętokrzyskiem?

Kiedy zima dopisuje, coś dla siebie znajdą także miłośnicy morsowania. W Świętokrzyskiem nie brak miejsc, gdzie już od lat spotykają się miłośnicy zimowych kąpieli. Najpopularniejsze zalewy przedstawiamy tutaj: Morsowanie w Świętokrzyskiem. Gdzie kąpać się zimą w regionie? Zobacz najpopularniejsze miejsca.

Bieganie i morsowanie w Borkowie

Jeśli ktoś chce wziąć udział w imprezie, łączącej morsowanie oraz bieganie, to idealna dla niego jest Świąteczna Piątka z Morsowaniem, która odbędzie się po raz drugi nad zalewem w Borkowie w gminie Daleszyce. Inicjatorkami wydarzenia są: Wioleta Jończyk, Paulina Klasińska, Anna Latkowska, Agata Sikorska oraz Justyna Sierpińska, współorganizatorami Miasto i Gmina Daleszyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Daleszycach.

Będzie Bieg Świąteczna Piątka, morsowanie oraz bieg Elfa dla dzieci. Zapisy do biegu głównego na 5 kilometrów (odbędzie się wokół zalewu w Borkowie) trwają na stronie internetowej Datasport, chętni powinni zgłosić się jak najszybciej, bo wolnych miejsc jest coraz mniej (200 dla dorosłych i 120 dla dzieci). Udział w morsowaniu jest bezpłatny. Więcej o tej imprezie przeczytacie tutaj: Biegi, zimna kąpiel i dużo atrakcji nad zalewem w Borkowie! Zbliża się Świąteczna Piątka z Morsowaniem

Świętokrzyskie: Lodowisko i stok Na Stadionie w Kielcach zapraszają łyżwiarzy i narciarzy