Kazik Staszewski i zespół Kult

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Kazik Staszewski z zespołem Kult wystąpi 29 września na PGS Rock Festivalu w Kielcach.

Impreza

Festiwal rocka na Kadzielni w Kielcach. Wystąpią IRA, Kazik Staszewski i zespół Kult oraz Folya. Zobacz program koncertów

2023-09-27 10:46

Już w piątek, 29 września miłośników mocnych, rockowych brzmień czeka nie lada gratka. Na Kadzielni w Kielcach, w ramach PGS Rock Festivalu, wystąpią muzyczne gwiazdy - IRA oraz Kult, zagra także zespół Folya.

- Amfiteatr Kadzielnia dysponujący jedną z największych otwartych scen jest jednocześnie jednym z piękniejszych obiektów tego typu w Polsce i na Świecie. Ogromny potencjał obiektu sprawił, że Organizatorzy PGS ROCK FESTIVAL postanowili uczynić z tego wydarzenia cykliczny punkt na mapie wydarzeń kulturalnych w Polsce - czytamy w zapowiedzi imprezy, w wydarzeniu na Facebooku.

PGS Rock Festival na Kadzielni w Kielcach. Program koncertów

Otwarcie bram 29 września nastąpi o godzinie 16.00. Program koncertów wygląda następująco:

  • 17:00 - Folya
  • 18:00 - IRA
  • 20:00 - Kult

Bilety na PGF Festival w Amfiteatrze Kadzielnia przy ulicy Legionów można nabyć za pośrednictwem strony internetowej www.biletyna.pl, szczegóły znajdziecie tutaj: PGS Rock Festival - Kielce Amfiteatr Kadzielnia, 29 września | Kupuj Bilety Online

Patronem medialnym imprezy jest Radio ESKA.

Gwiazdy PGS Rock Festival w Kielcach: Kult

Kult to polski zespół muzyczny, który powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Założycielami grupy byli wokalista Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska, którzy wcześniej grali w zespole Poland. Zespół szybko zyskał popularność, debiutując na scenie w 1982 roku. Skład zespołu ulegał wielu zmianom w ciągu lat, a ich repertuar był zróżnicowany i eksperymentalny.

Teksty piosenek Kazika poruszały ważne problemy społeczne i polityczne. Kult wydał wiele albumów, które zdobyły uznanie krytyków i fanów. Ich piosenki, takie jak "Do Ani" i "Arahja", stały się wielkimi przebojami. Pomimo rozwiązania zespołu na krótki okres w 1988 roku, Kult został reaktywowany i kontynuował swoją działalność do dziś, będąc jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowej.

Poniżej jeden z klipów zespołu.

IRA

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Folya

Folya to pochodząca z Kielc formacja muzyczna, działająca nieprzerwanie od 2008 roku. Zespół ma na koncie 3 albumy (The Rising 2015, W nieskończność 2018, Chmura 2021), dużo aktywności koncertowej i ciekawych kolaboracji muzycznych (m.in. z Farben Lehre czy T.Love) oraz sporo projektów około muzycznych (np. utwór "Obcy sen" został wykorzystany w krótkometrażowym filmie PROJEKT R019). Obecnie zespół powraca do pełnej aktywności muzycznej i pracuję nad materiałem do kolejnego wydawnictwa.

PGS Rock Festival Kielce 29 września 2023

i

Autor: Materiały prasowe organizatora

Zobacz nasz muzyczny quiz - szczegóły poniżej.

QUIZ. Czy pamiętasz zespół Azyl P. i jego słynne, rockowe przeboje? Sprawdź

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzą muzycy zespołu Azyl P.?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE