Enea sponsorem Korony Kielce

i

Autor: Marcin Łataś Od lewej: dyrektor departamentu sponsoringu, promocji i zarządzania marką Enea Artur Murawski, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyka Anna Krupka oraz prezes Korony Kielce Łukasz Jabłoński

Sport

Enea sponsorem strategicznym Korony Kielce

2023-03-21 15:46

Jeden z największych w Polsce koncernów energetycznych - Enea S.A została sponsorem strategicznym ekstraklasowej Korony Kielce. Umowa została podpisana do końca sezonu 2023/24. Współpraca klubu z koncernem Enea będzie trwać, nawet w przypadku spadku drużyny do niższej klasy rozgrywkowej.

Umowa sponsorska między Koroną Kielce, a grupą Enea S.A będzie obowiązywała do końca sezonu 2023/2024, niezależnie czy drużyna utrzyma się w PKO BP Ekstraklasie. W ramach współpracy logo koncernu energetycznego Enea S.A znajdzie się na strojach treningowych drużyny, na bandach reklamowych oraz materiałach internetowych klubu. Kielecki klub doczekał się wsparcia od spółki skarbu państwa.

Cenne wsparcie dla Korony Kielce

Dla Korony Kielce jest to ogromny zastrzyk finansowy, który znacząco pomoże uporać się z problemami. Umowa gwarantuje również wsparcie dla klubowej akademii i infrastruktury treningowej. Odnowione zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Suzuki Arenie. Klub wciąż rozmawia z kolejnymi podmiotami, które być może w niedługim czasie również nawiążą współpracę.

Fantastyczny dzień dla Korony Kielce. Pracuję w Koronie Kielce od listopada 2020 roku. Robię wszystko co w mojej mocy, aby klub się rozwijał. Celów jest wiele, jednym z nich jest to, aby klub był podmiotem godnym zaufania. Firma Enea jest naszym nowym sponsorem. To dla nas wielkie wyróżnienie. Cieszę się, że Enea jest z nami. Mam nadzieję, że przed nami obrót w losach klubu – powiedział prezes Korony Kielce, Łukasz Jabłoński.

Jesteśmy dumni z podpisanej umowy i rozpoczętej współpracy. Grupa Enea od lat wspiera sport zawodowy i amatorski . Jesteśmy związani z regionem świętokrzyskim przez naszą elektrownię w Połańcu. To klub naszych pracowników. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Z naszym wsparciem nie zabraknie dobrej energii – powiedział Artur Murawski, dyrektor departamentu sponsoringu, promocji i zarządzania marką Enea.

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce w meczu z Radomiakiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE