papuga

i

Autor: Pixabay

Egzotyczne zwierzęta hodowane przez mieszkańców powiatu kieleckiego

2023-03-14 12:27

Egzotyczne zwierzęta żyją z mieszkańcami powiatu kieleckiego. Właściciele zobowiązani są do rejestracji swoich nietypowych podopiecznych w Starostwie Powiatowym. Rok 2022 przyniósł kolejne zgłoszenia egzotycznych pupili, ale ich liczba jest daleka od rekordowej z 2021 roku.

W 2022 roku Starostwo Powiatowe w Kielcach zarejestrowało 44 zwierzęta egzotyczne. Dominowały ptaki, a konkretnie papugi takie jak: Rozella Seledynowa, Rozella Białolica, a także Rudosterka Zielona. Zanotowano 40 zgłoszeń papug i 4 rejestracje gadów. Wśród tej drugiej grupy znalazł się jeden Pyton Królewski oraz trzy Żółwie Stepowe.

Rokiem rekordowym w powiecie kieleckim był 2021. Wtedy Starostwo zarejestrowano 70 egzotycznych zwierząt (45 papug i 25 gadów).

Obowiązek rejestracji egzotycznych zwierząt w starostwie powiatowym wynika z panujących przepisów. Mamy na to 14 dni i wiąże się to z opłatą 26 złotych.

Zobacz zwierzęta egzotyczne z powiatu starachowickiego - galeria zdjęć:

Świętokrzyskie. Strażak Artur Płatek ze Skarżyska uratował kobietę w czasie pożaru
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE