Dziki zadomowiły sie na jednej z posesji w Kielcach! Kto je zwabił?

2021-01-22 21:38 MC
Legowisko dzików przy ul.J. Piwnika - Ponurego w Kielcach
Autor: Straż Miejska w Kielcach Legowisko dzików przy ul. J.Piwnika - Ponurego w Kielcach

Jedną z posesji przy ulicy J.Piwnika - Ponurego w Kielcach upodobały sobie dziki. Zaalarmowali o tym Straż Miejską zaniepokojeni mieszkańcy. Ich obawy były tym większe, że obok niezabudowanej posesji, gdzie żerują dziki znajduje się szkoła oraz firma usługowa dość często odwiedzana przez klientów. Kieleccy strażnicy podjęli interwencję.

- Strażnicy ustalili, że na terenie niezabudowanej nieruchomości położonej między domami jednorodzinnymi, jest miejsce które upodobały sobie dziki. One przychodzą z lasu, bo ktoś specjalnie dla nich rozkłada karmę. Nie wiadomo kto to jest. Naszym strażnikom nie udało się tego ustalić - informuje Bogusław Kmieć ze Straży Miejskiej w Kielcach.

Na terenie działki strażnicy zauważyli wyraźne ślady żerowania oraz legowisko. Przypuszczają, że może tam przebywać jeden, albo dwa dziki. Strażnicy widzieli dużą ilość karmy i dużo tropów.

Ponieważ przebywanie dzikich zwierząt na ulicy, gdzie istnieje dość gęsta zabudowa mieszkaniowa, może stanowić zagrożenie dla ludzi, strażnicy powiadomili służby leśne.

- Dziki mogą być niebezpieczne, to w końcu dzikie zwierzę, dlatego nie powinno być wabione w pobliże siedzib ludzkich, bo tak jak każde dzikie zwierzę wystraszone, albo spłoszone może zaatakować - ostrzega Bogusław Kmieć.

W żadnym wypadku nie należy dokarmiać dzików ani żadnych dzikich zwierząt, które pojawiły się na terenach miejskich. Dokarmiane zwierzęta zamiast unikać kontaktu z człowiekiem, coraz częściej będą się pojawiać coraz bliżej naszych zabudowań - przypomina kielecka Straż Miejska.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

W Kielcach można "wymienić się ciepłem"