Leoś Kotarzewski

i

Autor: www.siepomaga.pl Leoś Kotarzewski zmaga się z ciężką chorobą. Potrzebna pomoc!

Akcja charytatywna

Dyzio Łakomczuszek pomoże małemu Leosiowi Kotarzewskiego. W Kielcach będzie charytatywny spektakl

2023-03-31 12:46

15 kwietnia o godzinie 12, w Domu Kultury Sabat odbędzie się charytatywne przedstawienie. To wszystko dla Leo, chłopca który zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi. Rodzice chłopca potrzebują wsparcia finansowego na leczenie i rehabilitację.

Bezinteresowna pomoc ma największą moc. Już 15 kwietnia w Domu Kultury Sabat odbędzie się przedstawienie charytatywne dla dzieci i rodziców dla Leo Kotarzewskiego. Chłopczyk choruje na zespół Nicolaides and Baraitser.

- Leo choruje na zespół, na który choruje tylko 200 osób na całym świecie. To bardzo rzadka mutacja genetyczna. Leo jest zagrożony niedorozwojem psychiczno-ruchowym, do tego całkowity brak mowy, padaczka - mówi Mateusz Lutwin, organizator i twórca spektaklu.

Na przedstawienie może przyjść każdy, a wstęp jest bezpłatny.

- Rodzice poprzez zarejestrowaną zbiórkę będą podczas przedstawienia zbierać dowolną kwotę do puszek. Każdy kto przyjdzie może wrzucić do nich kilka złotówek, nie mówimy ile, nie ma dolnej, ani górnej granicy. Każdy, kto może się w miarę możliwości dorzucić do tej rehabilitacji i leczenia, będziemy bardzo wdzięczni. Będziemy mogli powiedzieć, że ta akcja miała sens - mówi Mateusz.

Spektakl dla dzieci i rodziców pt. 'Dyzio Łakomczuszek' jest w całości stworzony przez Mateusza i porusza temat zdrowego odżywiania.

- Podczas spotkania dzieci dowiadują się jakie przekąski wybierać, a jakich unikać. Połączymy pomoc dla chorego dziecka i edukację zdrowotną - dodaje.

W internecie trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Leosia, szczegóły znajdziecie tutaj: Jeden z dwustu! Leoś choruje na bardzo rzadką chorobę! 

Dyzio Łakomczuszek pomoże małemu Leosiowi. Charytatywny spektakl już niedługo

i

Autor: Mateusz Lutwin
Świętokrzyskie. Targi Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE