Dwa tunele dla Kielc. Jest decyzja środowiskowa dla miejskiego odcinka drogi S74

i

Autor: GDDKiA Kielce

Dwa tunele dla Kielc. Jest decyzja środowiskowa dla miejskiego odcinka drogi S74

2021-08-04 11:33

Znamy wariant przejścia przez Kielce drogi ekspresowej S74. RDOŚ wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji, która zakłada m.in. budowę w mieście dwóch tuneli.

Po analizie złożonego wniosku o wydanie decyzji i opracowanego raportu oddziaływania inwestycji na środowisko Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Kielcach wskazał do realizacji wariant III, czyli tzw. "dwa tunele".

- Zakłada on pełne oddzielenie ruchu tranzytowego od lokalnego i przeprowadzenie ciągu głównego drogi ekspresowej S74 na przeważającym odcinku na poziomie minus 1, czyli w wykopie – mówi Małgorzata Pawelec, rzeczniki kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Cały kielecki odcinek drogi S74 będzie miał około 5 km długości. Połączy węzeł Kielce Zachód w Kostomłotach z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce – Cedzyna. Trasę tę będzie można pokonać tranzytem ciągiem głównym drogi ekspresowej w ok. trzy minuty.

- Dla ruchu lokalnego zachowane zostaną wszystkie dotychczasowe połączenia komunikacyjne północ-południe z uwzględnieniem ruchu pieszego. Lokalne skrzyżowania usytuowane będą nad trasą ekspresową, w przeważającej części na dotychczasowym poziomie – podkreśla Małgorzata Pawelec. – W ramach inwestycji planowana jest budowa dwóch węzłów drogowych, Hubalczyków i Zagnańska, oraz dwóch tuneli. Ten dłuższy, około półkilometrowy, planowany jest na odcinku sąsiadującym z zabudową osiedlową między kieleckimi ulicami Klonową a Warszawską – dodaje.

Nowa droga realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze w tym roku. Koszt szacowany jest na ok. 700 mln zł.

Bydgoszcz: Kierowcy i rowerzyści na celowniku policyjnego drona. Posypały się mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE