Dużo urazów u dzieci. Lekarze apelują

2022-05-17 14:37
dziecko, urazy
Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Ortopedzi i chirurdzy dziecięcy ze szpitala na kieleckim Czarnowie, mają pełne ręce roboty. Ostatnio w trakcie jednego z dyżurów specjaliści przyjęli blisko 60 dzieci z różnego typu urazami. Wypadki zdarzają się na rowerach, hulajnogach, czy rolkach, dlatego lekarze apelują, by rodzice pilnowali dzieci.

Brawura, nieodpowiedzialność, brak nadzoru – to główne powody dużej liczby urazów wśród dzieci, podkreślają lekarze z naszego szpitala. Wśród małych pacjentów dominują urazy stawów skokowych, przedramion, a w przypadku starszych dzieci również kolan. Większość wymaga jedynie pomocy ambulatoryjnej. Hospitalizowani są nieletni z powodu urazów głowy, kończyn, rzadziej brzucha - mówi Anna Mazur- Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Wypadki zdarzają się na rowerach, hulajnogach, rolkach. Mniej dzieci trafia aktualnie do szpitala w wyniku urazów, do których dochodzi w trakcie zabawy na trampolinach.

Lekarze apelują by rodzice pilnowali dzieci, a także by zwracali uwagę na to, by na rowerze, rolkach, czy hulajnodze dzieci powinny być zawsze ubrane w kaski, mieć ochraniacze na nadgarstki, łokcie, kolana - podkreśla Anna Mazur - Kałuża, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Poradnik Zdrowie: leczenie bólu przewlekłego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE