Duża inwestycja w gminie Nowa Słupia. Powstaje Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. To ma być turystyczna perełka! Zobacz zdjęcia

2023-03-15 16:37

Widać postępy przy budowie Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich "Łysa Góra" w Nowej Słupi. Ma on być dużą atrakcją turystyczną regionu!

Postępy prac przy budowie i montażu ekspozycji, wygląd amfiteatru oraz ścieżek edukacyjnych oglądali w tym tygodniu: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, a także m.in. prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak, dyrektor Parku Małgorzata Wilk-Grzywna oraz burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior. Jak prezentuje się obiekt? To można zobaczyć powyżej w galerii zdjęć.

O tej inwestycji pisaliśmy już wcześniej, zobacz tutaj: Park Legend z Nowej Słupi wśród Inwestycji z Perspektywą 2023 roku. W roli pielgrzyma... Marek Piekarczyk

Nowoczesny obiekt stanął w miejscu dawnego amfiteatru. Jak informuje Urząd Marszałkowski w Kielcach, jego bryła nawiązuje do świętokrzyskich pasiaków. Park ukazywał będzie szeroki kontekst kulturowy, w aspekcie prezentacji wielu lokalnych legend, baśni i mitów oraz ich nawiązania do bogatej i ciekawej historii Gór Świętokrzyskich.

Park Dziedzictwa w Nowej Słupi z atrakcjami

- Odwiedzający Park poznają przygotowane ekspozycje, przybliżające bohaterów świętokrzyskich podań i legend. Znajdą się także miejsca do prowadzenia gier i zabaw, także edukacyjnych, kino 3D, będzie amfiteatr z rozległą widownią, nie braknie sali restauracyjnej, pomieszczeń biurowych, technicznych, sanitarnych - czytamy w informacji Urzędu Marszałkowskiego.

Park ma kosztować 21 milionów złotych, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20 wynosi 13 milionów złotych. Ponad osiem milionów pochodzi z budżetu województwa. Obiekt ma być otwarty jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Świętokrzyskie. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023 w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE