Galeria zdjęć

Duża inwestycja na kieleckim Białogonie. Ma powstać centrum handlowo-usługowe, będzie Nowy Lidl!

2024-01-17 7:31

Przy ulicy Krakowskiej, na kieleckim Białogonie, trwa realizacja dużej inwestycji. Nieoficjalnie wiemy, że ma tam powstać centrum handlowo-usługowe. Będzie też Nowy Lidl, znamy termin jego otwarcia! Zobaczcie postęp prac w galerii zdjęć.

Nowe obiekty powstają na terenie dawnej Agromy - państwowego centrum zajmującego się przed laty sprzedażą maszyn i sprzętu rolniczego.

Nowe centrum handlowe powstaje na Białogonie

Aktualnie terenem tym zarządza spółka Agro-Jumal, która swoją siedzibę ma w Sieradzu. Kilkanaście lat temu przedsiębiorstwo to odkupiło 4,5-hektarowy teren od Skarbu Państwa. Ono prowadzi też obecnie inwestycję przy Krakowskiej 293 (u zbiegu z Fabryczną), już na trasie wylotowej z Kielc na południe w kierunku Słowika oraz Sitkówki-Nowiny.

Będzie Nowy Lidl. Jest termin otwarcia

Skontaktowaliśmy się z szefostwem Agro-Jumalu, ale nie zdradziło nam szczegółów odnośnie trwającej inwestycji. Mamy je poznać w pierwszym kwartale 2024 roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powstaje tu centrum handlowo-usługowe.Tuż przy ogrodzonym terenie budowy znajduje się baner, który informuje, że powstanie tu sklep - Nowy Lidl. Jego otwarcie ma nastąpić jesienią 2024 roku.

Obecnie nie ma już śladu po starych halach i magazynach, które wyburzono. Pozostał dawny biurowiec Agromy, w nim mieści się między innymi apteka.  

Świętokrzyskie. Trwa zielona rewitalizacja w Rynku oraz przy Alei IX Wieków Kielc