FC Barcelona - Łomża Vive Kielce RELACJA NA ŻYWO

i

Autor: Cyfra Sport

Dominacja Łomży Vive w Mielcu

2022-04-09 16:03

Drużyna Łomży Vive Kielce pokonała Handball Stal Mielec w ramach 22. serii PGNiG Superligi 41 do 30. Mistrzowie Polski wysoko prowadzili już do przerwy, a po zmianie stron spokojnie kontrolowali to, co działo się na parkiecie.

Mistrzowie Polski na ostatni mecz przed przerwą na Święta Wielkanocne udali się w 15-osobowym składzie. Poza zespołem znaleźli się kontuzjowani: Tomasz Gębala, Miguel Sánchez-Migallón, Igor Karačić, Sigvaldi Gudjonsson oraz Alex Dujshebaev i Arkadiusz Moryto.

W Mielcu mierzyły się pierwsza oraz ostatnia drużyna w stawce PGNiG Superligi. Mimo ogromnej przepaści w tabeli, drugi trener mistrzów Polski, Krzysztof Lijewski, przestrzegał przed dopisywaniem punktów jeszcze przed rozpoczęciem meczu, jasno wskazując przy tym kielecki plan na spotkanie. Drużyna Łomży Vive miała jak najszybciej narzucić swój styl gry i przesądzić losy meczu. Tak tez się stało, bo do przerwy kielczanie prowadzili już 24 do 12.

Po zmianie stron kielczanie zwolnili nieco tempo. Obserwowaliśmy wymianę gol za gol, ale mistrzowie Polski utrzymywali dzięki temu bezpieczną przewagę w okolicach dziesięciu bramek. Ostatecznie zwyciężyli 41 do 30.

Miano najlepszego strzelca meczu utrzymał Karalek (8 goli), a jedno trafienie mniej zanotowali Krzysztof Misiejuk oraz Faruk Yusuf, który wykorzystał wszystkie cztery rzuty karne.

Wizyta w domu Jana Tomaszewskiego
Sonda
Czy Adam Małysz powinien odejść z PZS?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE