Jarosław Karyś, przewodniczący Rady Miasta w Kielcach

i

Autor: Piotr Rogoziński

Debata zamiast wystąpienia podczas sesji. Propozycja przewodniczącego rady dla prezesa Vive Bertusa Servaasa

2023-02-08 9:31

Nie w trakcie najbliższej sesji, ale podczas specjalnej debaty Bertus Servaas, prezes Vive Handball Kielce, miałby przedstawić obecną sytuację klubu. Z taką propozycją wyszedł przewodniczący rady Jarosław Karyś.

Przypomnijmy, że o dopuszczenie do głosu w trakcie obrad wystąpił sam prezes KS Vive Handball Kielce SA. Bertus Servaas kilka dni temu napisał list otwarty do prezydenta Kielc, Bogdana Wenty oraz przewodniczącego rady miasta, Jarosława Karysia.

Na apel Bertusa Servaasa właśnie odpowiedział Jarosław Karyś. Zdaniem przewodniczącego rady wystąpienie prezesa klubu naruszyłoby statu miasta. Dlatego zaproponował szeroką debatę.

- Taką debatę moglibyśmy zorganizować zaraz po sesji 16 lutego. Widziałbym to tak, że debata odbyłaby się w sali sesyjnej ze mną w roli prowadzącego. Wzięliby w niej udział przedstawiciele klubu, prezydent Bogdan Wenta, radni, a także zainteresowane osoby - zaznacza Jarosław Karyś. 

- Myślę, że takie spotkanie pomogłoby zarówno miastu, jak i klubowi, ale także nam wszystkim. Oczyściłoby atmosferę. Liczę, że w efekcie miasto pomoże Vive, wyciągnie rękę do klubu - dodaje. 

Władze kieleckiego klubu, który boryka się z problemami finansowymi po odejściu sponsora tytularnego, jeszcze nie odpowiedziały na tę propozycję.

Świętokrzyskie. Mistrzostwa Świata w Bilardzie w Kielcach

QUIZ: Kultowe marki w PRL-u! Każdy o nich marzył! Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Na początku lat 80 największą „wiochą” było noszenie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE