Darmowy weekend w kieleckich instytucjach kultury. To podziękowanie za udział mieszkańców w wyborach

i

Autor: Facebook: Miasto Kielce

Kultura

Darmowy weekend w kieleckich instytucjach kultury. To podziękowanie za udział mieszkańców w wyborach

2023-11-18 12:28

W sobotę i niedzielę bezpłatnie można odwiedzić kieleckie atrakcje kulturalne. To forma nagrody za dużą frekwencję w wyborach parlamentarnych – poinformował kielecki ratusz.

Darmowe instytucje kultury w podziękowaniu za wybory

W wyborach do Sejmu do urn poszło 78,11 proc. uprawnionych do głosowania kielczan. W przypadku wyborów do Senatu było to 78,07 proc. W całej Polsce frekwencja wyniosła 74,3 proc. i była największą od wyborów w 1989 roku.

Władze miasta chcąc odwdzięczyć się mieszkańcom za ich zaangażowanie w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, bezpłatnie udostępniły do zwiedzania kieleckie instytucje kultury.

W sobotę na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca zostanie wystawiony spektakl zadedykowany mieszkańcom Kielc, składający się z trzech choreografii: "Ashes of a dead frog" w choreografii Jacka Lumińskiego, "Bursztynowy Ptak" w choreografii i wykonaniu Sebastiana Wiertelaka oraz "Słyszę dzwony w głębi oceanu" w choreografii i wykonaniu Łukasza Zgórki. Spektakl powstał w ramach projektu pt. "Małe formy choreograficzne" realizowanego przez partnera KTT – Katowice Miasto Ogrodów w ramach programu "Przestrzenie Sztuki".

Wstęp na spektakl będzie wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Po odbiór bezpłatnych wejściówek można się zgłaszać do impresariatu KTT.

Te instytucje kultury w weekend są bezpłatne

Bezpłatnie udostępnione zostaną również wystawy Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, Instytut Dizajnu i Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach na Wzgórzu Zamkowym.

Z kolei w niedzielę bezpłatnie będzie można zwiedzić wystawę w Centrum Geoedukacji na Wietrzni. Natomiast w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" udostępniona zostanie najnowsza wystawa "Pustka nie jest niczym" autorstwa Magdaleny Rucińskiej, rysowniczki, malarki, autorki tekstów o sztuce, komiksie i ilustracji.

Świętokrzyskie. Bieg Niepodległości w Kielcach. Ponad 1000 osób na starcie.

QUIZ. Znane miejsca, atrakcje w Kielcach i Świętokrzyskiem. Sprawdź, co o nich wiesz

Pytanie 1 z 10
Mianem "drogi królewskiej" w sercu Gór Świętokrzyskich określa się szlak...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE