Darmowe atrakcje dla dzieci i swojskie potrawy od gospodyń. Za nami ostatni piknik "Działamy Razem" [ZDJĘCIA]

2022-09-23 7:00

Za nami ósmy, ostatni w tym roku, piknik z cyklu "Działamy razem". Festyn odbył się 16 września na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łachowie. Były darmowe atrakcje dla dzieci, o które zadbała Fundacja Świętokrzyska, oraz swojskie potrawy od gospodyń z Łachowa i Brześcia.

W Łachowie odbył się ostatni w tym roku piknik Fundacji Świętokrzyskiej w ramach projektu "Działamy razem". W wydarzeniu wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Łachowa i gościnnie z Brześcia z gminy Kluczewsko, które zadbały o swojski poczęstunek dla uczestników. Chętni mogli też upiec sobie kiełbaskę na ognisku.

Na imprezie pojawili się również policjanci z Włoszczowy, miejscowi strażacy-ochotnicy, członkowie stowarzyszenia wędkarskiego oraz przedstawiciele Fundacji imienia Stefana Artwińskiego z Kielc.

Na brak atrakcji narzekać nie mogli również najmłodsi uczestnicy pikniku. Dla nich organizator przygotował darmowe atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie czy słodką watę cukrową.

– Głównym celem naszych imprez była promocja lokalnych organizacji pozarządowych, kół gospodyń wiejskich, ochotniczych straży pożarnych, a także lokalnych artystów i twórców, którzy krzewią kulturę w naszym województwie – przypominała Ksenia Musiał, prezes Fundacji Świętokrzyskiej.

Imprezy sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Więcej informacji znajdziesz na fanpage’u Fundacji Świętokrzyskiej.

Fundacja Świętokrzyska
Autor: materiały promocyjne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE