Czy znasz historię i piosenki zespołu Lady Pank? To legenda polskiego rocka! Rozwiąż quiz

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zespół Lady Pank to dinozaury polskiego rocka.

Quiz

Czy znasz historię i piosenki zespołu Lady Pank? To legenda polskiego rocka! Rozwiąż quiz

2023-12-05 13:18

Lady Pank to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych. Ponad 40 lat temu, w czerwcu 1983 roku ukazała się pierwsza płyta tej kapeli.

Ich piosenki wcale się nie starzeją, śpiewają je kolejne pokolenia fanów, nawet ci, którzy nie są na co dzień zagorzałymi fanami rocka. Historia grupy jest także barwna i bogata. W różnych dekadach zespół potrafił lansować wielkie przeboje, ale nawet po latach łatwo rozpoznać jego niepowtarzalny styl.

Czy znasz piosenki Lady Pank, historię zespołu, dorobek muzyków i ciekawostki związane z tą kapelą? Możesz spróbować swych sił w quizie. Uwaga - składa on się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery odpowiedzi ale tylko jedna jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Czy znasz historię i piosenki zespołu Lady Pank? Sprawdź

Pytanie 1 z 10
W pierwszym składzie Lady Pank znaleźli się: Jarosław Szlagowski (perskusja) i Paweł Mścisławski (gitara basowa). Z jakiego zespołu przyszli do LP?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE