Coraz bliżej remontu ul. Wojska Polskiego. Kiedy ruszą prace?

2022-05-25 13:17
Ul. Wojska Polskiego w Kielcach
Autor: UM Kielce

Umowa z wykonawcą podpisana, plac budowy przekazany, tymczasowa organizacja ruchu już w opracowaniu. Wyczekiwany remont ulicy Wojska Polskiego w Kielcach wkrótce powinien się rozpocząć - zapowiada MZD.

Rozbudowa ulicy Wojska Polskiego w Kielcach obejmie odcinek 2,5 km od ronda Czwartaków do granicy miasta z gminą Daleszyce. To fragment drogi wojewódzkiej nr 764.

Wkrótce zakładamy, że rozpoczną się roboty budowlane. Jest szansa, że prace przygotowawcze już mogłyby się zacząć w czerwcu - mówi Jarosław Skrzydło rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda Czwartaków do ul. Berberysowej będzie drogą dwujezdniową. Na każdej z jezdni wydzielony zostanie bus-pas i pas ruchu ogólnego. Począwszy od pętli autobusowej na Bukówce do granicy miasta droga będzie jednojezdniowa.

Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań z ul. Dąbka, gdzie powstanie rondo turbinowe, Klecką – rondo klasyczne i ul. Chabrową, a także budowę zatok autobusowych, miejsc postojowych, dojazdowych dróg zbiorczych do nieruchomości oraz oczyszczalni wód deszczowych. W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe chodniki, drogi dla rowerów oraz oświetlenie uliczne - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Roboty budowlane rozpoczną się po opracowaniu przez wykonawcę i zatwierdzeniu przez miasto projektów czasowej organizacji ruchu i trwać będą do października 2023 roku. Wartość robót budowlanych wynosi 54 mln 542 tys. zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w 85 procentach.

Kraków. Budowa drogi S7, budowlańcy zamknęli ulice Ku Raciborowice. Popularnym skrótem nie przejedziesz
Sonda
Zapinasz pasy bezpieczeństwa, jak jedziesz autem?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE