Kostomłoty koło Kielc

i

Autor: Piotr Stańczak Województwo świętokrzyskie, widok na Kielce z trasy krajowej numer 74.

Quiz

Co pamiętasz z lekcji geografii? Znasz góry, rzeki i popularne miejsca w Polsce? Rozwiąż quiz

2023-11-27 8:26

Rzeki, góry, parki narodowe, zwierzęta... Geografia pozwala nam zgłębiać wiedzę w różnych tematach. Co zapamiętaliście ze szkolnych lekcji? Warto sprawdzić swoją wiedzę w naszym quizie, nie posiłkując się jednocześnie internetem lub... atlasem!

Geografia w najszerszym pojęciu to wszystko co nas otacza. Warto (a nawet trzeba) ją znać, jeśli chcemy przemieścić się między poszczególnymi regionami, miastami. Podróżując możemy zobaczyć, jak zmieniają się krajobrazy, ukształtowanie terenu, gdzie przeważają wyżyny i górskie szczyty a w jakich rejonach więcej jest rzek czy jezior bądź lasów.

Znajomość położenia rzek, górskich szczytów czy jeszcze innych przyrodniczych ciekawostek ułatwia życie nie tylko turystom. Sprawdza się w momencie, kiedy na przykład zawodzi samochodowa nawigacja lub aplikacje telefoniczne. Nowinki elektroniczne to nie wszystko!

Co pamiętasz z lekcji geografii? Rozwiąż quiz

Proponujemy udział w naszym nowym quizie. Pytania dotyczą geografii w Polsce (i nie tylko), trzeba wykazać się między innymi znajomością przyrody czy podziału administracyjnego kraju. Prosimy więc o dokładne przeczytanie każdego z pytań, zanim zdecydujecie się na odpowiedź.

Uwaga! Quiz składa się z dziesięciu pytań, w każdym do wyboru są cztery odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa.

Startujemy!

QUIZ. Co pamiętasz z lekcji geografii? Znasz góry, rzeki i popularne miejsca w Polsce? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
W którym województwie w Polsce płynie rzeka Nida?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE