cmentarz

i

Autor: swietokrzyska.policja.gov.pl

Kryminalne

"Bulwersująca libacja" na cmentarzu. Pili alkohol przy ognisku, zniszczyli nagrobek

2023-09-21 16:33

Świętokrzyska policja przekazała, że dwaj mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie nagrobka w Busku-Zdroju. 50-latek i jego 38-letni kolega urządzili sobie na cmentarzu zakrapianą imprezę, rozpalili nawet ognisko. Teraz mogą trafić do więzienia.

Jak przekazał asp. szt. Tomasz Piwowarski, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu nagrobka, zniszczeniu zniczy oraz podpaleniu wieńców. Pokrzywdzona 71-letnia wdowa oszacowała straty na kwotę 1 tys. zł.

"Bulwersująca libacja" na cmentarzu

- Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów. Na podstawie zabezpieczonych śladów i poczynionych ustaleń funkcjonariusze dotarli do 50-letniego mieszkańca Buska-Zdroju. Kryminalni ustalili także dane drugiego uczestnika bulwersującej libacji, 38-letniego mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia mienia – przekazał funkcjonariusz.

Mężczyźni mieli się tłumaczyć, że szukali ustronnego miejsca do spożycia alkoholu. Ognisko rozpalili, ponieważ było im zimno.

Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do dwóch lat, natomiast za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi nawet do pięciu lat więzienia.

W Kielcach powstawał serial "Dewajtis". Zobacz zdjęcia z planu - zobacz zdjęcia:

Świętokrzyskie. Ciężarówka z kruszywem przewróciła się na Al. Solidarności w Kielcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE