Wideo i galeria zdjęć

Budzenie Sienkiewki 2023 w Kielcach. Tłumy na deptaku, w parku królowały zespoły ludowe. Jest wiele innych atrakcji

2023-05-27 22:54

Do niedzieli 4 czerwca trwa akcja kieleckich przedsiębiorców pod hasłem "Budzenie Sienkiewki". Atrakcji nie brakuje, w imprezach biorą udział najmłodsi, dorośli i seniorzy.

Do akcji przyłączyło się wiele firm, urzędów, służb, instytucji, organizacji czy stowarzyszeń. Od środy w Kielcach trwają różne atrakcje na ulicy Sienkiewicza i w rejonie deptaku. Pomysłodawcą Budzenia Sienkiewki jest miejscowy przedsiębiorca Sebastian Michalski.

Budzenie Sienkiewki 2023. Święto kapel ludowych

Nie brak atrakcji dla ciała i ducha, od smacznego jedzenia po... występy artystyczne. W sobotę dużą ciekawość budziła na przykład parada zespołów ludowych. Kapele wyruszyły sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza w rejonie Kieleckiego Centrum Kultury, zakończyły marsz w Parku Miejskim imienia Stanisława Staszica. To miejsce w sobotę zdecydowanie należało do zespołów ludowych, w większości tych z powiatu kieleckiego. Przez kilka godzin z muszli rozbrzmiewała ich muzyka.

Paradę zespołów ludowych możecie zobaczyć na filmie poniżej.

"I love Kielce" w dwóch miejscach

Pogoda dopisała, więc w kieleckim śródmieściu spotkaliśmy tłumy spacerowiczów i wielu zaproszonych gości. W sobotę na deptaku pojawili się m.in. motocykliści ze znanego świętokrzyskiego klubu Road Runners, odbyła się także zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którą przeprowadziła Fundacja DKMS. Tradycyjnie nie brakuje stoisk z różnymi towarami, pamiątkami, coś dla siebie mogą znaleźć zarówno dorośli jak i najmłodsi mieszkańcy oraz goście odwiedzający Kielce.

Obok Kieleckiego Centrum Kultury dużym zainteresowaniem cieszy się napis "I love Kielce", który został uroczyście odsłonięty w piątek. Podobny znajduje się kilkaset metrów dalej, na deptaku przy jednej z włoskich restauracji. To tylko niektóre z atrakcji.

Festiwal Balonów w Kielcach przełożony

W sobotę, w ramach Budzenia Sienkiewki miał odbyć się Festiwal Balonów, ale organizator przełożył to wydarzenie na niedzielę 28 maja, na godzinę 17. Balony pofruną z Rynku oraz Placu Wolności. To będzie jedna z kolejnych atrakcji. Powodem zmiany terminu festiwalu są prognozy pogody, organizator sugerował się tym, że w niedzielę mają być lepsze warunki do przeprowadzenia pokazowych lotów.

Program kolejnych wydarzeń można znaleźć na facebookowym profilu Budzenie Sienkiewki. Akcja potrwa do niedzieli 4 czerwca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE