Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego

i

Autor: GDDKiA Kielce Trwają prace przy budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Jest zmiana organizacji ruchu

2023-02-14 12:11

Od wtorku 14 lutego zmieniona została organizacja ruchu w związku z budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Inwestycja, której koszt wyniesie blisko 53 miliony złotych, ma zakończyć się w 2024 roku.

Do 21 kwietnia zamknięta została droga powiatowa Denkówek – Jędrzejów w miejscu przecięcia z budowaną obwodnicą.

"W tym czasie wykonawca planuje wykonanie ustroju nośnego budowanego wiaduktu nad drogą powiatową w ciągu drogi krajowej nr 9. Aktualnie trwają prace w obrębie przyczółków obiektu. W czasie montażu ustroju nośnego m.in. ze względu na bezpieczeństwo zamknięty będzie odcinek drogi powiatowej" – powiedziała rzecznik GDDKiA w Kielcach Małgorzata Pawelec-Buras.

Dodała, że oznakowany objazd wytyczony został ulicami Stalową, Opatowską (droga krajowa nr 9) i drogami lokalnymi przez miejscowość Jędrzejów.

W okresie zimowym wykonawca kontynuuje prace przy budowie mostów i wiaduktów. Wykonywane są m.in. zbrojenia, montaż szalunków, roboty betoniarskie. W obrębie węzła Brezelia montowane są instalacje oświetleniowe, trwają prace przygotowawcze do wbicia pali pod ekrany.

„Przy sprzyjających warunkach pogodowych kontynuowane będą rozbiórki nasypów przeciążeniowych na trasie głównej i formowanie nasypów docelowych. W okresie wiosennym wykonawca planuje rozpoczęcie budowy ronda na połączeniu budowanego odcinka z istniejącą drogą krajową nr 9, kontynuację robót na węźle Brezelia i na całym odcinku obwodnicy” – podkreśliła Pawelec-Buras.

Finał w przyszłym roku

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj. Zasadnicze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka w ciągu drogi krajowej nr 9 ruszyły w 2022 roku. Wykonywane były roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego, rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych.

Realizacja inwestycji za blisko 53 mln zł zakończy się w 2024 r. W tym roku zaplanowano m.in. pierwsze roboty bitumiczne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE