Tężnia Busko-Zdrój

i

Autor: Facebook/Tężnia Busko-Zdrój Przed świętami Tężnia w Busku-Zdroju tętni życiem.

Zima 2023-24

Boże Narodzenie w Busku-Zdroju. Dużo ciekawych imprez przed świętami. Zobacz kalendarz wydarzeń

2023-12-13 16:44

Wiele ciekawych, przedświątecznych imprez odbędzie się w najbliższych dniach w Busku-Zdroju. Ruszy między innymi kolejne lodowisko - Biały Orlik, odbędzie się także bożonarodzeniowy jarmark. Zobaczcie kalendarz wydarzeń.

Cykl przedświątecznych imprez rozpoczął się 6 grudnia. Wtedy to, na terenie Kompleksu Tężnia Busko przy ulicy Waryńskiego 5 odbyły się: Mikołajkowe Karaoke oraz Warsztaty "Ozdoby Choinkowe". Z kolei 7 grudnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury miało miejsce Anielskie Kolędowanie. W miniony weekend wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku, które mieści się na terenie Kompleksu Tężnia przy ulicy Waryńskiego 5. Pisaliśmy o nim tutaj: Lodowisko w Busku-Zdroju już działa! Tężnia zaprasza miłośników łyżwiarstwa. Galeria zdjęć.

Busko-Zdrój zaprasza

11 grudnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się spotkanie autorskie z aktorką Hanną Śleszyńską, nosiło ono tytuł  "Podwieczorek z gwiazdą”. Następnego dnia w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Kazimierza Wielkiego spotkali się uczestnicy II Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Z kolędą przez świat”.

Ciekawych wydarzeń w najbliższych dniach i tygodniach w Busku-Zdroju nie zabraknie. Organizatorzy zapraszają do udziału i korzystania z atrakcji zarówno mieszkańców jak również turystów oraz kuracjuszy, wypoczywających w miejscowym uzdrowisku.

Imprezy w Busku-Zdroju przed świętami Bożego Narodzenia:

  • 14 grudnia, godziny 11:30 - 13:00: Konkurs "Ubierzmy razem choinkę”.
  • 14 grudnia, godzina 16.00: Uroczyste odpalenie iluminacji na Placu Zwycięstwa.
  • 15 grudnia, godz. 18:30: koncert kolędowy Iwony Węgrowskiej w Domu Zdrojowym na terenie Tężni Busko.
  • 16 grudnia, godz. 9:00 -14:00: Kiermasz Bożonarodzeniowy na Placu Zwycięstwa.
  • 16 grudnia, godz.16:00: Uroczyste Otwarcie Lodowiska Biały Orlik "Ale ślisko wystrzałowe lodowisko” z udziałem Teatru Jednej Miny.
  • 17 grudnia, godz. 15:00: Wspólne kolędowanie przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury.
  • 18 grudnia, godz. 16:00: Świąteczne Karaoke - Tężnia.
  • 20 grudnia, godz. 18.00: "Tajemnice portretu" – spotkanie z fotografką, modelką i dziennikarką Lidią Popiel – Buska Galeria Sztuki Willa Polonia.
Kiermasz w Busku-Zdroju

i

Autor: Miasto i Gmina Busko-Zdrój
Świętokrzyskie: Lodowisko i stok Na Stadionie w Kielcach zapraszają łyżwiarzy i narciarzy