Bobry znów podgryzają drzewa przy zalewie kieleckim. Co pomoże ochronić je przed gryzoniami?

2021-04-06 14:49 MC
Zabezpieczanie drzew przed bobrami w Kielcach
Autor: RPZiUK w Kielcach

140 młodych drzew przy kieleckim zalewie zostało zabezpieczonych metalową siatką przez pracowników zieleni miejskiej. To ma być ich skuteczna ochrona przed bobrami, które wiosną znów zaczęły je podgryzać.

- Kilka z nich przewróciło się, a kilka musieliśmy wyciąć, bo stanowiły zagrożenie dla spacerujących, dlatego te drzewa które jeszcze nie padły ofiarą gryzoni zostały przez nas zabezpieczone - mówi Marcin Batóg rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Najbardziej skuteczną metoda ochrony drzew przed bobrami jest metalowa siatka - dodaje rzecznik.

- Siatka założona jest na tyle szeroko, że umożliwia stabilny rozwój drzewa przez lata. By było to możliwe, siatka nie może zostać zniszczona lub skradziona, dlatego serdecznie apelujemy, by tego nie robić - podkreśla Marcin Batóg.

Wcześniej tego typu zabieg przeprowadzono jesienią ubiegłego roku.

- Przypomnijmy, że niektórzy z bobrami chcieli walczyć z najgorszy z możliwych sposobów – przez wysypanie potłuczonego szkła oraz wysmarowania pni czarną mazią - co spowoduje w efekcie obumarcie drzew - mówi.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Żółte i niebieskie dywany kwiatów w Lesznie