Bilardowy sukces juniorów z regionu

2020-07-08 11:28 MUR
Bilard świętokrzyskie juniorzy
Autor: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe

Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard Łódź 2020 zakończyły się sukcesem sportowców z województwa świętokrzyskiego. Młodzi bilardziści z naszego regionu wygrali klasyfikację punktową, zaś Nosan Kielce – klasyfikację klubową.

Zawodnicy kieleckiego klubu, czyli Maciej Słowik, Szymon Bruśnicki oraz Jeremi Nowak sięgnęli po wicemistrzostwo Polski w grach drużynowych, z kolei Bruśnicki i Izabela Jońska indywidualnie wywalczyli tytuły wicemistrzów Polski, a do tego Słowik dorzucił brąz.

Kolejny sukces odniosła Dominika Pawelczyk z UKS Miłek Wiślica, która zdobyła dwa złote medale zostając najlepszą zawodniczką w swojej grupie wiekowej. Dodatkowo Pawelczyk wygrała klasyfikację indywidualną.

– Zwycięstwo naszego województwa w klasyfikacji punktowej jest sukcesem historycznym. Nigdy wcześniej to się nie udało. Wielkie podziękowania za ten wynik należą się zarówno samym zawodnikom, jak i rodzicom, opiekunom, trenerom, czy sponsorom – mówi Grzegorz Kędzierski, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Sportowego.